Zlín: Kádr posílil, chce hrát v horní polovině tabulky

Období letních příprav už je minulostí a na dveře klepe nový ligový ročník. Fotbaloví příznivci se mohou znovu těšit na své "miláčky", jelikož o víkendu startuje nejvyšší česká soutěž - Gambrinus liga. Který tým na sebe během podzimní části upoutá nejvíce pozornosti? Kdo bude slavit a kdo truchlit? Portál eFotbal.cz vám přináší kompletní porovnání jednotlivých mužstev - na řadě je FC Tescoma Zlín.

Zlín: Kádr posílil, chce hrát v horní polovině tabulky
Fotbalisty Zlína do nové sezony po odchodu Pavla Hoftycha do Bohemians 1905 povede Josef Mazura, který doposud trénoval slovenskou Trnavu. Kádr byl také posílen o exteplického útočníka Karla Kroupu, který v jarní části sezony hrál za Kladno nebo o záložníka Tomáše Kóňu ze Sparty. Naopak odešel Milan Pacanda a Marek Zúbek.

Kondiční soustředění absolvoval Zlín v Luhačovicích, herní část přípravy potom v rakouském Kaprunu. Výsledkově mohou být Zlínští spokojeni, protože během letní přípravy prohráli pouze jednou. Porazili například anglický Swindon Town 2:1, rumunský FC Progresul 3:1, skotský FC Motherwell 2:1 a v generálce Slovácko B 4:0.

Po loňském osmém místě by jistě vedení týmu uvítalo postup o několik příček výše. "Nemáme cíl v podobě konkrétního umístění. Ale chtěli bychom navázat na loňskou úspěšnou sezonu," nastínil předseda představenstva Ladislav Valášek. Jak se Zlínu povede start do nové sezony bude zřejmé už v sobotu, kdy na svém stadionu hostí hráče Jablonce.

Pohled představitelů týmu:

"Máme silnější kádr než v loňské sezoně," říká předseda představenstva zlínského klubu Ladislav Valášek. "Trenér Mazura ještě více propojil koncepční práci prvoligového týmu s juniorkou i mládežnickými celky. V tom vidím naši další slibnou budoucnost," dodal Valášek. "I když jsou ještě v naší hře stále rezervy, mohu být v závěru přípravy spokojen s přístupem hráčů i bojovností. Částečně jsme se zlepšili v koncovce, i když zatím ještě hodně šancí neproměňujeme," poznamenal trenér zlínského týmu Mazura. "Přestupní termín ještě nekončí. Pokud by se našel na fotbalovém trhu šikovný středopolař, tak bychom usilovali o jeho získání," dodal pro ČTK Ladislav Valášek.

Názor experta - Josef Pešice:

"Myslím si, že Zlín získal velmi kvalitního trenéra v podobě Josefa Mazury. V létě odešli starší hráči a přišli velice kvalitní posily. Kroupa i Kóňa budou nejspíše patřit do základní sestavy. U Zlína vidím snahu stavět na střední generaci hráčů okolo sedmadvaceti, osmadvaceti let. Loňské osmé místo budou chtít bezesporu vylepšit a myslím si, že je to v jejich silách. V přípravě prohráli, tuším, pouze jednou, což mužstvu určitě pomůže dostat se do určité herní pohody. V generálce porazili rezervní tým Slovácka 4:0 a myslím si, že do ligy mohou vkročit vítězně v utkání s Jabloncem."

Změny v týmu:

Přišli:
Karel Kroupa (Kladno), Tomáš Kóňa (Sparta), Martin Bača (Nitra), Zdeněk Konečník (Třinec).

Odešli:
Tomáš Dujka, Marek Zúbek (hledají si angažmá), Milan Pacanda (Šachťor Karaganda).

Tip portálu eFotbal.cz na umístění po podzimní části ligy: 11.

Opora mužstva: Libor Žůrek.

[ 31.7.2008 - Vojtěch Králíček ]