Šenkeřík zajistil Slavii první body

[b]Aktualizováno.[/b] První vítězství v novém ligovém ročníku vybojovali ve středeční předehrávce 2. kola hráči mistrovské Slavie Praha. V Edenu si poradili s nováčkem soutěže Příbramí 1:0 až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase, v 61. minutě rozhodl svojí brankou útočník Šenkeřík. Na domácí lavičce chyběl hlavní kouč Karel Jarolím, který odletěl do Itálie sledovat soupeře slávistů v 3. předkole Ligy mistrů Fiorentinu.

Jeho roli převzal Petr Vrabec, který na trávník poslal oproti prvnímu souboji v Liberci (1:2) sestavu se třemi změnami. Na lavičku náhradníků usedli Gebre Selassie a Černý, chyběl i zraněný Toleski. Jejich místa zaujali Janda, který se na ligovém trávníku objevil po téměř roční přestávce zaviněné zraněním, a v útoku dvojice Šenkeřík - Necid.

Domácí sice začali aktivněji, ale pozorně a důsledně hrající fotbalisté Příbrami stačili jejich akce eliminovat. Až po čtvrthodině hry slávisté kombinační akcí rozebrali soupeřovu obranu, ale ta stačila centr Suchého srazit na roh. Ten Jarolím rozehrál nakrátko s Tavaresem, ale jeho střílený centr usměrnil Necid těsně vedle.

Až v závěru poločasu domácí přidali. Nejprve ve 38. minutě Jarolím vyslal krásnou střelu z 20 metrů, kterou Krbeček s námahou zlikvidoval. O minutu později Tavares přiťukl míč na Necida, jemuž v poslední chvíli ukopl balon příbramský obránce.

V úvodu druhého poločasu začali domácí velkým náporem a Příbram se musela úporně bránit. V 51. minutě aktivní Jarolím poslal na branku střílený centr z přímého kopu z levé strany, míč stačil ještě tečovat Necid, ale střela šla těsně vedle. Hosté nedokázali udržet míč na svých kopačkách a dezorientovaná obrana jen nakopávala míče a odrážela jeden útok za druhým. Šventův centr se dostal až k Necidovi, ale ten bráněn několika hráči se ke střele nedostal. Šenkeříkova střela z voleje byla nepřesná.

Velký tlak Slavie pokračoval. Müller v poslední chvíli zastavil pronikajícího Šventa, ale v 61. minutě se už třináct tisíc diváků gólu dočkalo. Švento z levé strany pronikl do středu hřiště a kolmou přihrávkou našel Šenkeříka, jenž byl u míče dřív než vybíhající Krbeček a hostujícího brankáře chytře překonal.

Hosté ani po obdržené brance neměli síly na vážnější ohrožení branky Slavie. Až v 83. minutě zahrávali dva rohy za sebou, přičemž ten druhý byl nebezpečný, ale volný Huňa hlavičkoval mimo branku. Výhru mohl pojistit tři minuty před koncem Jarolím. Vyhrál běžecký souboj s obráncem Příbrami, ale když se snažil udělat Krbečkovi kličku, gólman jeho úmysl vystihl a šanci zmařil.

Výsledek:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 61. Šenkeřík. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Latka - Mišun. Diváci: 13.168.

Slavia: Vaniak - Suchý, Latka, Brabec, Jablonský (70. Šiklič) - Janda (46. Černý), Tavares, M. Jarolím (90. Gebre Selassie), Švento - Necid, Šenkeřík. Trenér: Vrabec.
Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško - Huňa, Nechvátal, Oguzhan (72. Pilík), Mišun (80. Tomašák) - De Oliveira (80. M. Štochl), Borek. Trenér: Morales.

Ohlasy trenérů:

Petr Vrabec: "S Jarolíme jsem byl v neustálém v kontaktu, věděl, jak zápas probíhá. Pro nás jsou to moc důležité body. Po prohře v Liberci bylo prvořadé vyhrát a myslím, že sebevědomí hráčů stoupne. Snažili jsme se hrát ofenzivně, ale i s jistotou v defenzivě. V prvním poločase jsme měli pár šancí, ale nepodařilo se nám vstřelit gól. Po přestávce jsme dostali soupeře pod tlak a to dalo týmu sílu, hráči dobře pokrývali prostor a do šancí soupeře nepustili. Obrana sehrála dobrou partii."

Massimo Morales: "Nevypadalo to, že by hráči cítili velký tlak. Byli jsme schopni držet se soupeřem tempo díky tomu, že jsme hráli velmi disciplinovaně a takticky. Po přestávce a inkasované brance jsme ale měli problémy. A potom už bylo jasné, že Slavia se bude snažit výsledek udržet. Náš tým hrál dobře a musím ho pochválit."

[ 6.8.2008 - ČTK l Foto: ČTK ]