Vláda požaduje tvrdší trest pro Atlético

Vláda požaduje tvrdší trest pro Atlético

Španělská vládní komise zabívající se násilím volá po tvrdším trestu pro Atlético Madrid, jehož fanoušci v utkání se Sevillou rozpoutali na stadionu hotové peklo.

Devátý klub Primera Division dostal od fotbalového svazu pokutu 3 000 euro poté, co musel být zápas na jeho půdě ve 40. minutě kvůli nepokojům na tribunách ukončen. Brankář Sevilly Andres Palop dostal krátce po vedoucím gólu svého týmu do hlavy plechovkou od piva, přičemž kolem něho létaly také skleněné lahve od whisky.

Vládní komise nyní prověří rozhodnutí fotbalového svazu a nechá si od něj vypracovat také zprávu o rasistických pokřicích, které během zápasu zazněly. Sama komise potrestala Atlético pokutou 5 000 euro zato, že umožnilo fanouškům pronést na tribuny plechovky s pivem a skleněné lahve s whisky.

Pokutu 6 000 euro dostali podle rozhodnutí komise také čtyři příznivce Zaragozy, kteří v nedávném utkání svého klubu s Realem Madrid skandovali rasistická hesla.

Španělsko má v poslední době stále větší problémy s chováním fanoušků, vládní komise proto vyčítá fotbalovému svazu, že se nedokáže projevům násilí na stadionech účinně bránit.

[ 30.3.2006 - Reuters / eFotbal ]