Jihlava konečně vyhrála i venku

Jihlava zvítězila v předehrávce druhého kola druhé ligy 1:0 ve Vítkovicích a ukončila dlouhé čekání na výhru na soupeřově hřišti. Venku se jí povedlo vyhrát po deseti zápasech poprvé od loňského 29. září zásluhou kanonýra Faldyny, který dal ve 39. minutě jediný gól utkání. Vítkovice, které hrály od 59. minuty bez vyloučeného Motyčky, jsou v nové sezoně stále bez bodu.

Jihlavští hlavně v prvním poločase předváděli pohledný kombinační fotbal a po střele Rabušice, kterou brankář Vítkovic stačil pouze vyrazit, šli díky Faldynově střele zblízka do vedení. Domácí za první poločas jihlavského gólmana vážně ohrozili pouze ve 22. minutě, se slabou střelou Diviše si ale Vojáček poradil.

Ve druhých 45 minutách měli za stálého deště navrch domácí, Motyčkovo vyloučení je ale zbrzdilo. Přesto si vypracovali stoprocentní šance, které však neproměnili Poznar ani Křiva, jenž mohl už v nastaveném čase vyrovnat.

Výsledek - 2. kolo:

Vítkovice - Jihlava 0:1 (0:1)
Branka: 39. Faldyna. Rozhodčí: Hájek - Tacina, Lakomý. ŽK: Kuchař - Da Silva, Dupal. ČK: 59. Motyčka (Vítkovice). Diváci: 610.

Vítkovice: Vaclík - Derych, Hrdlovič, Švehla, Silveira (46. Houška) - Motyčka, Křiva, Kuchař, Mikulenka - Diviš, Prohászka (61. Poznar). Trenér: Grussmann.
Jihlava: Vojáček - Da Silva, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (88. Veselý), Gába, Schneider, Cihlář - Faldyna, Rabušic (68. Lovětínský). Trenér: Marko.

[ 8.8.2008 - ČTK | Foto: fcvysocina.cz ]