Most obral Spartu B o všechny body

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Mostu po jarním sestupu z nejvyšší soutěže získali ve druhé lize první body díky vítězství 2:1 na hřišti sparťanské rezervy. O výhře hostů nad letošním vítězem ČFL rozhodl v 78. minutě Mrkvička, který z půle hřiště přehodil brankáře Blažka. Ten se postaral svým faulem i o jednu z penalt, po nichž padly obě úvodní branky.

Na ještě na jaře reprezentačního brankáře Jaromíra Blažka se už po pěti minutách řítil Mrkvička a Blažek jej dokázal jen stáhnout k zemi. Krátký byl i na střelu obránce Fraňka, který míč poslal z nařízené penalty přesně k tyči. Domácí se během prvního poločasu vzpamatovali a začali se tlačit dopředu, jejich útočné akce se ale tříštily o dobře fungující obranu Mostu.

Obraz hry se nezměnil ani po poločase. Sparta se tlačila dopředu, ale více hrozily brejky Mostu. Po jednom z nich upaloval v 68. minutě sám na Blažka Bulhar Bogdanov, ale Blažek tentokrát jeho kličku vystihl.

Nevyužitá šance Severočechy mohla vzápětí mrzet. Slovinský útočník ve službách Sparty Nejc Pečnik totiž vybojoval penaltu, kterou vzápětí s přehledem proměnil Krob, jenže radost vydržela Sparťanům jen tři minuty. To se totiž mostecký Mrkvička opřel na hranici středového kruhu do odraženého míče a pak mohl jen sledovat, jak padá za záda překvapeného Blažka. Most už poté vedení nepustil a odvezl si ze Strahova první tři body.

Sparta Praha B - Baník Most 1:2 (0:1)
Branky: 75. Krob z pen. - 5. Franěk z pen., 78. Mrkvička. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Koval. ŽK: Sedláček - Oboya, Štumpf, Webster. Diváci: 307.

Sparta B: Blažek - Kúdela, Mareš, Doležal, Krob - Glaser, Sedláček, Pečnik, Podaný (46. Bíro) - J. Kadlec (75. Třešňák), Jeslínek (58. Nádeníček). Trenér: Svoboda.
Most: Šavol - Loos, Tonev, Webster, Trubila - Schut, Štumpf, Hofmann (85. Jedinák), Oboya (69. Sigmund) - Mrkvička, Franěk (61. Bogdanov). Trenér: Žák.

Sokolov s Třincem remizoval

Mužstvo Sokolova nedokázalo navázat na výkon z prvního kola, kdy porazilo Most, a doma jen remizovalo 1:1 s Třincem. Pro hosty to byl první bodový zisk.

Domácí svěřenci trenéra Martina Haška byli od začátku utkání aktivnější, ale své šance nevyužili. Naopak chvíli před změnou stran utekl Martinčík, poslal míč po zemi za obranu, kam si naběhl Malíř, který bez problémů poslal Třinec do vedení.

Hosté se však z vedení neradovali dlouho. Sedm minut po poločase kopali domácí roh, Vaněček vrátil míč zpět do vápna a domácí kapitán Salák napálil balon pod břevno. Poté měl Sokolov ještě několik šancí, ale do vedení se mohl vrátit Třinec, jenže Martinčík trefil z přímého kopu jen břevno.

Sokolov - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 52. Salák - 41. Malíř. Rozhodčí: Ardeleanu - Teuber, Kovařík. ŽK: Pilař - Lisický, Ďurica, Doubek. Diváci: 1735.

Sokolov: Bertelman - Kura, Knakal, Hájovský (58. Kaplan), Čupr - Podrazký, Pilař, Javorský, Vaněček - Salák, Procházka (46. Duchnič). Trenér: M. Hašek.
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Chlebek, Martinčík - Malíř (72. Kopický), Ďurica (87. Grim), Šalamoun, Eismann - Veselý, Doubek (90. Zítka). Trenér: Kouřil.

Karviná se proti HFK neprosadila ani z penalty

Karvinský nováček před rekordní návštěvou 3000 diváků nezačal dobře. Zvláště v obraně dělal chyby a hosté je dokonale využili. Po čtvrthodině hry potrestal slabý důraz domácí defenzivy ranou z hranice pokutového území do horního rohu branky Korčián, pět minut nato Galajda obešel stopera Buryána a střelou po zemi nedal gólmanu Bláhovi opět šanci.

Až pak se ke slovu dostali domácí, ale ke vstřelení gólu jim bojovnost a nasazení nestačily. Ve druhém poločase měli i dobré brankové příležitosti a v 88. minutě po faulu Lukáška na Opice dokonce Rýdl kopal penaltu, ale vynikající brankář Doležal jeho střelu kryl.

Karviná - HFK Olomouc 0:2 (0:2)
Branky: 17. Korčián, 22. Galajda. Rozhodčí: Drábek - Pelikán, Adamková. ŽK: Dittrich, Opic - Lukášek, Kalvoda. Diváci: 3000.

Karviná: Blaha - Hoffmann (34. Jelič), Buryán, Gill, Juska - Dittrich, Rýdel, Milosavljev, Macek - Opic, Sourada (80. Richter). Trenér: Kalvoda.
HFK Olomouc: Doležal - Lukášek, O. Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík - Los (76. Vurčík), Kučerňák, Škuta (65. Toporčák), Krutý - Korčián (90. Spáčil), Galajda. Trenér: Mucha.

Fulnek se rozešel s Hradcem bez branek

Zápas bez výraznějších šancí skončil zaslouženou dělbou bodů. V první půli mohl skórovat hostující Rezek, ale při střele z hranice šestnáctky netrefil branku. Po změně stran měl jedinou vážnější příležitost na fulnecké straně střídající Janoviak, jehož hlavička těsně minula hradeckou bránu. Východočeši po celé utkání zodpovědně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům, ani jeden z nich však nedokázali dotáhnout do zdárného konce.

Fulnek - Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Mikel - Filgas, Santarius. ŽK: Vrťo, Slončík - Němeček. Diváci: 613.

Fulnek: Pospěch - Švec, Kovář, Sedlák - Jindřišek (87. Schulmeister), Lukaštík, Pavlík, Slončík, Vajda - Traxl (66. Koštuřík), Vrťo (46. Janoviak). Trenér: Daněk.
Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Wozniak, Chleboun, Kalousek - Svoboda (88. Přibyl), Vít, Němeček (79. Krejcar), Rezek - Dvořák (65. Kaufman), Černý. Trenér: Machala.

Slovácko se dál topí v mizérii

Slovácko prodloužilo svoji smolnou sérii a v domácím prostředí nečekaně darovalo všechny tři body Ústí nad Labem. O výsledku rozhodl až v poslední minutě utkání po chybě domácích zadáků Volek, proti jehož přesné střele byl brankář Filipko bezmocný.

Slovácko bylo sice aktivnější a vypracovalo si několik slibných příležitostí, v koncovce ale postrádalo přesnost. Třikrát se dostal do šance domácí útočník Matůš, jenž ale všechny možnosti zbrkle zahodil. V předposlední minutě mohl rozhodnout po sólu Psohlavec, který ale s brankářem Porcalem přestřelil i branku. Ústí spoléhalo na rychlé protiútoky. Velkou šanci ke skórování měl v prvním poločase Bartoš, ale rozhodující akci si Severočeši schovali až na úplný závěr.

1. FC Slovácko - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 90. Volek. Rozhodčí: Moláček - Zlámal, Drastík. ŽK: Chmelíček, Ineman - Karlík. Diváci: 3523.

Slovácko: Filipko - Němčický (63. Psohlavec), Ineman, Šimáček, Lysoněk - Gonda, Berger (85. Stýskala), Randa, Kubáň - Chmelíček, Matůš. Trenér: Jurkemik.
Ústí: Porcal - J. Škoda, Valenta, Bartoš, Dvořák - Franc, Volek, Martykán, Benčík - Karlík (79. Džuban), Rudnickij (87. Veverka). Trenér: Habanec.

[ 9.8.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]