Mourinho: Tottenham bude mezi nejlepšími čtyřmi

První kolo nového ročníku anglické nejvyšší soutěže je za dveřmi a spolu s tím přicházejí další adalší spekulace o tom, kdo bude týmem číslo jedna. Bývalý trenér londýnské Chelsea, José Mourinho má v této otázce jasno. O titul se popere Manchester united, Chelsea a Liverpool a v první čtyřce se objeví Tottenham.

Mourinho: Tottenham bude mezi nejlepšími čtyřmi
Charismatický Portugalec si je téměř jist, že nový kouč Blues Luiz Felipe Scolari má dost dobrý tým na to, aby s ním dokázal v Premier League zvítězit. Milánský trenér, jehož odchod ze Stamford Bridge v září loňského roku byl velkým překvapením, tvrdí, že o první místa v anglické nejvyšší soutěži se pravděpodobně poperou stejné týmy jako v minulé sezóně. Zároveň ale tipuje že velkým rivalem pro nejlepší čtyřku bude i Tottenham.

"Favority ročníku určitě jsou Manchester United, Chelsea a Liverpool. Je tu ale i Arsenal, který má rovněž skvělý tým. Na druhou stranu si však nejsem jistý, zda má mužstvo dostatek zkušeností a takovou kvalitu, aby mohlo v lize zvítězit," říká pětačtyřicetiletý kouč.

"Nedokážu říct, kdo vyhraje, ale jsem si téměř jistý, že Tottenham bude mezi nejlepšími čtyřmi. Ani si netroufnu odhadnout, kdo bude v ročníku největším překvapením. Každý rok ale čekám na lepší Newcastle."

Mourinho rovněž varuje nového trenéra Chelsea Luize Felipe Scolariho, jenž převzal klub po mistrovství Evropy, před velkým očekáváním vedení a fanoušků.

"V klubu se toho od příchodu Phila moc nezměnilo. Ponechal tu samou strukturu, stejný systém a ten samý fotbal. Musím ale uznat, že je velmi dobrý trenér a 'vůdce'. Jediné na co by si měl dát pozor je fakt, že ve své první sezóně v premier League ihned povede mužstvo, které je připraveno zvítězit," zakončil Mourinho.

[ 14.8.2008 - eFotbal.cz / soccernet.com l Foto: gettyimages]