Henry se o budoucnosti v Arsenalu rozhodne do MS

Henry se o budoucnosti v Arsenalu rozhodne do MS

Kapitán a klíčový útočník Arsenalu THIERRY HENRY rozhodne o své budoucnosti v Arsenalu před začátkem mistrovství světa (do letošního 9. června). O Henrym, který má v Arsenalu smlouvu do konce příští sezóny, média opakovaně spekulovala v souvislosti s přestupem do Španělska - ať už do Realu Madrid nebo Barcelony.

"Na konci sezóny musí padnout definitivní rozhodnutí. Bude to ještě před mistrovstvím světa - to je jisté," řekl osmadvacetiletý hráč Arsenal TV Online. "Mým hlavním cílem nyní je skončit (v lize) mezi nejlepšími čtyřmi, protože to je pro klub a cokoli se v něm v budoucnu stane životně důležité, a koncentrovat se na vítězství v Lize mistrů."

Superstřelec Henry, který gólem pomohl Gunners porazit v prvním duelu čtvrtfinále Ligy mistrů Juventus 2:0, řekl, že peníze nebyly hlavním bodem vyjednávání o novém kontraktu. "Lidé mluvili o pěnězích, ale tito lidé by měli vědět, že nejsem z těch, kteří upřednostňují peníze před hrou," řekl Henry. "...Když jsem mluvil o sportovních ambicích, mluvil jsem o hře a o ničem jiném."

Henrymu, který přišel na Highbury z Juventusu v roce 1999 a stal se v této sezóně opět nejlepším střelcem mužstva, byla nabídnuta pětiletá smlouva, kterou klubový šéf Peter Hill-Wood popsal letos v lednu jako "fantastickou". Francouz se už v lednu vyjádřil v tom smyslu, že chce v klubu zůstat, ale že jeho konečné rozhodnutí bude záviset na tom, zda bude věřit v budoucnost klubu.

Arsenal je v současné době v ligové tabulce stále na šestém místě, dvě pozice a pět bodů za Tottenhamem Hotspur, který by měl ještě zaručenu kvalifikaci Ligy mistrů. O víkendu hrají Kanonýři doma s šestnáctou Aston Villou, Tottenham cestuje do Newcastlu.

[ 31.3.2006 - Reuters / eFotbal. Foto: MARSfoto ]