Olomoucký Schulmeister posilou Almela

Olomoucký Schulmeister posilou Almela

Fotbalisté Olomouce nastoupí v nedělním utkání o čelo prvoligové tabulky na hřišti Sparty bez útočníka Vojtěcha Schulmeistra, který má namířeno do nizozemského celku Heracles Almelo. Podle sportovního ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka ještě přestup definitivně uzavřen nebyl.

Kubíček potvrdil, že čtyřiadvacetiletý fotbalista s vedením klubu, do kterého nedávno odešel z Olomouce Lukáš Bajer, vyjednává. "Dokud ale není nic podepsané, nebudeme k tomu podávat žádné komentáře. My jsme mu řekli, že mu zahraniční angažmá nezkazíme, a pokud se dohodne na podmínkách, odejít by tam mohl," řekl Kubíček.

Schulmeistra od přestupu dělí zřejmě jen formality. Heracles s českým útočníkem podle svého webu už najisto počítá, zatímco olomoucký trenér Zdeněk Psotka naopak musí před soubojem na Spartě improvizovat. "V neděli hrát nebude, na tento termín od nás dostal volno," řekl Kubíček.

Schulmeister odehrál v lize 68 utkání, ve kterých vstřelil 12 gólů. Sigmě pomohl hlavně v předloňské sezoně, kdy devíti brankami výrazně přispěl k záchraně Olomouce v první lize. V loňské sezoně se už tolik neprosazoval do základní sestavy, nehodil se do koncepce tehdejšího trenéra Martina Pulpita.

V tomto ročníku pomohl Schulmeister výrazně k výhře nad Plzní 2:1, když vstřelil vyrovnávací branku.

[ 17.8.2008 - ČTK l Foto: ČTK ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.