Nejsem náhrada za Hleba, čertí se mladík Nasri

Křídelník Samir Nasri vyzval fanoušky Arsenalu, aby ho nepovažovali za náhradu za Alexandra Hleba, a slíbil, že udělá vše pro to, aby měli Gunners v této sezoně důvod k úsměvu.

Nejsem náhrada za Hleba, čertí se mladík Nasri
Letní francouzská posila se zapsala mezi střelce hned v prvním kole Premier League, když ve 4. minutě utkání na Emirates Stadium rozhodla o vítězství svého týmu nad nováčkem z West Bromwiche 1:0. A Nasri, který přišel v červenci do Arsenalu za 11 milionů liber z Marseille, věří, že se mu bude v Anglii dařit i nadále.

"Jsem tu proto, abych udělal další krok v kariéře a vím, že lidé ode mě hodně očekávají," netajil se jednadvacetiletý fotbalista. "Když jsem přijel, nikdo netvrdil, že bych měl jít ve stopách Alexandra Hleba nebo něco takového. Hleb a já jsme úplně jiní. Já se jen pokusím vnést do hry Arsenalu další prvek a každý týden podávat stoprocentní výkon," pokračoval Nasri.

"Když jsem se poprvé setkal s trenérem, řekl mi, že budu potřebovat chvilku - tak půl roku - na to, než si zvyknu na anglický fotbal. Ale já se cítím v pohodě," konstatoval. "Mám individuální plán přípravy s kondičním trenérem, abych zesílil, protože mi lidé pořád říkají, že v Anglii se hraje mnohem tvrději než ve Francii. I tak se ale cítím dobře. Sám si neumím představit lepší start do soutěže než skórovat hned po čtyřech minutách prvního zápasu. Teď musím dobrý začátek potvrdit v dalších kolech," poukázal.

Nasri se navíc musí popasovat s přízviskem "nový Zidane". V národním týmu už odehrál 12 utkání a varuje, že se zdaleka nejedná o konečné číslo. "Těší mě, že mě lidé srovnávají se Zidanem, ale na druhé straně mě to i trochu štve, protože jsem kvůli tomu pod tlakem. Není snadné vyrovnat se někomu, kdo je nejlepším fotbalistou poslední dekády," dodal.

[ 18.8.2008 - dailymail.co.uk / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]