Houllier: Malý Lyon může zkrotit obra

Houllier: Malý Lyon může zkrotit obra

Malý Olympique Lyon má na to, aby překonal italského giganta AC Milán a poprvé v historii klubu postoupil do semifinále Ligy mistrů. Řekl to v pondělí trenér francouzského mistra Gerard Houllier.

"Všichni znáte ten věčný příběh souboje Davida s Goliášem a víéte také, jak tento příběh končívá," řekl Gerard Houllier před odvetným zápasem čtvrtfinále Ligy mistrů na San Siru.

Lyon doma s Rossoneri remizoval 0:0 a milánští dokázali eliminovat jeho útočnou sílu, Houllier ovšem prohlásil, že věří v postup svého týmu. "Výsledek 0:0 je pro Milán nebezpečný," řekl bývalý kouč Liverpoolu. "Oni musejí skórovat a my víme, že venku vždycky dáváme góly. Bylo by chybou vidět naší šanci v poměru 1:3. Myslím, že je to 50:50."

Čtyřnásobný francouzský šampión, který má v lize blízko k zisku pátého titulu, nikdy nedošel dál než do čtvrtfinále soutěže. Letos se mu ovšem mimořádně dařilo. AC Milán je loňským finalistou. Italy ovšem musí varovat bilance Lyonu na hřištích soupeře. Lyon venku v Lize mistrů naposledy prohrál v listopadu 2004 na hřišti Manchesteru United a jakákoli jiná remíza než 0:0 posouvá do dalších bojů právě Olympique.

Lyonu navíc v domácím utkání citelně chyběl potrestaný špílmachr Juninho, který už bude moci nastoupit. "Bude to velký zápas. Na jedné straně tým, který je známý na celém světě, a na druhé klub, který ... chce poprvé do semifinále. Prvních dvacet minut bude vzrušujících," tvrdí Juninho. Citelná bude ovšem absence Tiaga, který patřil ve Francii v dresu domácích k nejlepším hráčům na hřišti.

[ 4.4.2006 - Reuters / eFotbal ]