Nováček z Wiganu uhrál bod v Blackburnu

Nováček z Wiganu dokázal v pondělní dohrávce 32. kola anglické Premier League v Ewood Parku sebrat bod domácímu Blackburnu za remízu 1:1 a posunul se před West Ham na osmé místo. Blackburn je se stejným bodovým ziskem jako Arsenal šestý.

Vše podstatné se na trávníku událo ve druhé půli. Skóre otevřel po závaru a hlavičce spoluhráče Pascala Chimbondy střelou zblízka hostující Jason Roberts.

Zdálo se, že Blackburn, který má doma skvělou bilanci ztratí v Ewood Parku teprve potřetí v sezóně všechny tři body, šest minut před koncem ovšem vyrovnal po gólmanem Filanem vyraženém pokusu z deseti metrů střídající Shefki Kuqi. Wigan si spravil chuť po minulé domácí prohře s West Hamem.

V Premier League zbývá do konce pouze pět kol. O čtvrté místo zaručující účast v předkole Ligy mistrů se bude zřejmě bojovat až do konce. Blackburn ztrácí stejně jako Arsenal na čtvrtý Tottenham Hotspur dva body. Teoreticky nejsou bez šancí ani Latics. Wiganu chybí na Tottenham osm bodů. Wigan ovšem přes lehčí los v dalších čtyřech kolech končí na Highbury proti Arsenalu.