Juventus chce získat klid alespoň v Serii A

Juventus chce získat klid alespoň v Serii A

Zdrcený Juventus, který ve středu skončil svou pouť Ligou mistrů, si může spravit chuť v nedělním zápase 33. kola Serie A se čtvrtou Fiorentinou.

Stará dáma vede domácí soutěž s náskokem devíti bodů před druhým AC Milán, který se o víkendu utká s Chievem Verona. Případné zaváhání pak může pro Milánské znamenat, že se na ně dotáhne třetí Inter.

Při své cestě na sever si mohou Fiorentinští gratulovat, že čelí Juventusu právě ve chvíli, kdy se mu příliš nedaří. Kouč Juve FABIO CAPELLO se totiž nikdy netajil tím, že hlavním cílem jeho svěřenců je vyhrát Ligu mistrů, což se jim však po vyřazení ze čtvrtfinále určitě nepodaří.

V odvetě na domácím stadionu, v níž remizovali 0:0, se navíc dočkali vypískání od vlastních fanoušků. "Není správné, aby se publikum posmívalo hráčům," míní Capello. "Potřebujeme naopak cítit podporu. Nyní se snažíme zakončit sezonu se ctí," nechal se slyšet kouč Juve. Turínským budou v zápase s Fiorentinou chybět vyloučený Fabio Cannavaro a zraněný Alessandro Del Piero.

S lepšími vyhlídkami vstupuje do nadcházejícího kola Serie A milánské AC, které ve čtvrtfinále Ligy mistrů vyřadilo Lyon. Ve formě se už totiž cítí dlouhodobě zraněný kapitán Paolo Maldini.

Zatímco neúspěch Juventusu v Lize mistrů hodnotila italská média jako šok, vyřazení Interu Milán si příliš nevšímala. I tak se začíná stále hlasitěji ozývat, že zbývajících šest utkání v Serii A rozhodne, zda kouč Roberto Mancini zůstane ve funkci i pro příští sezonu.

Program 33. kola Serie A:

Sobota 8. dubna:
18:00 Livorno - Udinese
20:30 Ascoli - Inter Milán

Neděle 9. dubna:
15:00 AC Milán - Chievo
15:00 Cagliari - Palermo
15:00 Empoli - Sampdoria
15:00 Messina - Treviso
15:00 Parma - Reggina
15:00 AS Řím - Lecce
15:00 Siena - Lazio
20:30 Juventus - Fiorentina

[ 7.4.2006 - Reuters / eFotbal ]

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.