Barcelona fantasticky otočila, Chelsea veze bod

Ani ve druhém utkání fotbalové Ligy mistrů český brankář Petr Čech neinkasoval, Chelsea však získala jen bod za remízu 0:0 na hřišti rumunského outsidera Kluže. K překvapení se schylovalo na hřišti Šachtaru Doněck, který i s Tomášem Hübschmanem v sestavě doma vedl nad Barcelonu 1:0. Tři minuty před koncem však vyrovnal Messi a v nastaveném čase zápas otočil ve prospěch slavného klubu.

Chelsea v Kluži pouze remizovala, Atlético zdolalo Marseille

Ani fotbalistům Chelsea se nepodařilo dostat do kolen mužstvo z Kluže. Hvězdami nabitý londýnský klub na hřišti rumunského mistra uhrál pouze bezbrankovou remízu. Výrazný krok k postupu do osmifinále udělalo Atlético Madrid, které porazilo 2:1 Olympique Marseille.

V Kluži se dlouho čekalo na větší brankovou příležitost. Diváci sledovali taktickou bitvu. Do nadějné pozice se dostal Trica, ovšem jeho střela minula branku Petra Čecha o centimetry. Rušno před oběma brankami bylo až v závěru střetnutí. Nejprve zachránil hosty gólman Čech, když sebral šanci Pereirovi. Na druhé straně byl v šanci Anelka, jenže útočník Chelsea míč nedokázal zpracovat.

Stadion Vicente Calderóna v Madridu, kde hraje svá utkání Atlético, sledoval výborný nástup domácích. Hráči Olympique se ani pořádně nerozkoukali a Segio Aguero obelstil dva protihráče i gólmana Mandandu a po čtyřech minutách hry poslal Atlético do vedení. Šikovný Argentinec se dostal do šance i o chvíli později, ale tentokráte byl brankář Marseille proti. V 16. minutě se ovšem po centru přesně mířenou hlavičkou prosadil útočník Niang a vyrovnal na 1:1.

Hosté se ale dlouho z vyrovnání neradovali. Střílený centr Perníi lehce tečoval Raul García a Mandanda byl krátký. Druhý poločas přinesl opatrný fotbal. Olympique už se na vyrovnání nezmohl, i když v samotném závěru těsně minul branku Franca Niang.

Famagusta po bodu z Brém přehrála Panathinaikos

Kyperské mužstvo vedené koučem Ketsbaiou začalo své druhé vystoupení v Lize mistrů bez bázně a hany. Už po čtvrthodině hry vedla Famagusta o dvě branky. Nejprve si po dlouhém autovém vhazování nešťastně srazil míč do vlastní branky Sarriegi a poté se gólově prosadil i Dobrašinovič. Hosté sice dokázali proměněnou penaltou v 28. minutě snížit, ale na zvrat už síly neměli. Definitivní podobu skóre zařídil povedenou hlavičkou Hawar Taher.

Inter Milán si po výhře z Atén mohl značně přiblížit postup do vyřazovacích bojů a do utkání s Werderem Brémy vstoupil výborně. Už ve 13. minutě Maicon v dobré pozici nezaváhal a lobem přes gólmana Wieseho zařídil domácím vedení. Svěřenci trenéra Joseho Mourinha poté ovšem polevili a Claudio Pizzaro ve velké šanci trefil tyč. Po hodině hry se už ale útočník Brém zblízka prosadil, když překonal Cesara. Po střele Maicona do tyče měli ale vzápětí hosté štěstí. V úplném závěru mohl strhnout vítězství na stranu Brém Pizzaro, jenže to by musel trefit odkrytou branku.

Náhradník Messi zařídil pro Barcu tři body

Domácí Šachtar Doněck v sestavě s Tomášem Hubschmanem šel v prestižním utkání s Barcelonou do vedení po průniku Ilsinha. Trenér hostů Guardiola měl zlatou ruku, když na trávník poslal náhradníka Lionela Messiho. Argentinský fotbalista totiž dvěma brankami v posledních minutách otočil skóre zápasu. V 87. minutě dorazil do branky míč, který vypadl gólmanovi Pyatovi z rukou a v nastaveném čase překonal brankáře Šachtaru povedeným obloučkem.

Sporting chtěl odčinit porážku z Barcelony a za svým cílem šel velmi důrazně. Basilej si za celé utkání nevypracovala větší gólovou příležitost. Útočník Derlei ve velké příležitosti trefil pouze tyč. Hosté však velký tlak Sportingu nepřežili. Po brankách Romagnoliho a Derleie si připsali domácí tři body.

Gerrard vstřelil svůj stý gól v dresu Liverpoolu

Liverpool po vítězství v Marseille začal skvěle i proti Eindhovenu. Po pěti minutách hry skóroval Kuijt a ve 34. minutě se po centru Torrese konečně trefil i Robbie Keane. Vrchol utkání přišel v 76. minutě, kdy tvrdou ránou prostřelil gólmana PSV Steven Gerrard a připsal si tak jubilejní 100. gól za Liverpool. Hosté o pár minut později zásluhou Koevermanse alespoň snížili na 1:3.

Jak Bordeaux, tak AS Řím nevstoupili do Ligy mistrů nejlépe. Francouzi prohráli vysoko na Chelsea a AS Řím doma podlehlo Kluži. V Bordeaux se dostali do vedení domácí poté, co prostřelil gólmana Gourcuff. Rozhodujícím okamžikem se ukázalo být vyloučení domácího Hemriqueho, který se zbytečně ohnal po soupeři a inkasoval červenou kartu. Druhý poločas hosté ovládli. Góly Vučiniče a Baptisty, jenž se trefil hned dvakrát, znamenaly vítězství AS v poměru 3:1.

Výsledky:

Skupina A:

Girondins Bordeaux - AS Řím 1:3 (1:0)
Branky: 18. Gourcuff - 71. a 83. Baptista, 64. Vučinič. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 36. Henrique (Bordeaux). Diváci: 30.000.

Kluž - Chelsea 0:0
Rozhodčí: Meyer (Něm.). Diváci: 27.000.

tabulka skupiny A

Skupina B:

Anorthosis Famagusta - Panathinaikos Atény 3:1 (2:1)
Branky: 11. vlastní Sarriegi, 15. Dobrasinovič, 78. Taher - 28. Salpingidis z pen. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 18.000.

Inter Milán - Werder Brémy 1:1 (1:0)
Branky: 13. Maicon - 62. Pizarro. Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 33.000.

tabulka skupiny B

Skupina C:

Sporting Lisabon - FC Basilej 2:0 (0:0)
Branky: 55. Romagnoli, 86. Derlei. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 20.000.

Šachtar Doněck - FC Barcelona 1:2 (1:0)
Branky: 44. Ilsinho - 87. a 90.+4 Messi. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 25.000.

tabulka skupiny C

Skupina D:

FC Liverpool - PSV Eindhoven 3:1 (2:0)
Branky: 5. Kuijt, 34. Keane, 76. Gerrard - 78. Koevermans. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 41.097.

Atlético Madrid - Olympique Marseille 2:1 (2:1)
Branky: 4. Agüero, 22. Raúl García - 16. Niang. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci: 50.000.