Bayern se trápí, Hoffenheim atakuje nejvyšší mety

Bayern nedokázal porazit ani Bochum a jeho trápení pokračuje. Hoffenheim mezitím pokračuje v úspěšném tažení Bundesligou. Rýnské derby se rozhodovalo až v posledních minutách, kdy pro sebe tři body získal tým z Kolína nad Rýnem.

Hoffenheim atakuje nejvyšší mety

Eintracht Frankfurt jako jediný klub v Bundeslize zatím stále čeká na první vítězství v sezóně. Nedočkal se ani v Mannheimu, současném útočišti klubu z Hoffenheimu. Dočasní domácí zaslouženě zvítězili 2:1. Po celý zápas si udržovali herní převahu a Frankfurt až na nepatrné výjimky nepustili do větších šancí.

Už od prvních minut utkání se frankfurtští převážně bránili a to ještě velmi bídně. "Hoffe" měli během prvního poločasu hned několik nadějných příležitostí. Jejich zakončení však nebylo příliš přesně a nebo byl připraven pohotový brankář Nikolov. Jako při tutovce Demby Ba, kterou reflexivně vykopl.

Jméno senegalského útočníka se nakonec do dějin utkání zapsalo nesmazatelným fixem. Byl to právě Ba, kdo v druhé půli dvěma brankami zařídil vítězství Hoffenheimu. Na druhou branku mu nezištně přihrával útočný kolega Ibiševič. Tato sehraná dvojice spolu v letošní sezóně nastřílela úctyhodných jedenáct branek. V celé Bundeslize nenajdete produktivnější dvojici útočníků.

Do druhé půle se vměstnal i jediný gól Eintrachtu. Po centru Spychera hlavičkoval Steinhofer. Jediná vstřelená branka na body v tomto duelu stačit nemohla. Martin Fenin se sice v závěru ocitl zcela osamocen před Haasem, ale ve složité pozici zamířil pouze do jeho náruče. Trenér Funkel je po dalším neúspěchu pod velkým tlakem a jeho dovolání je na spadnutí.

Bayern jen remizoval, Kolín vyhrál v derby

Bayern se především zásluhou dvou přesných tref kanonýra posledních dní Ze Roberta dostal postupně do vedení 3:1. Ani takto luxusní náskok, však bavorskému velkoklubu nestačil k vítězství. Fotbalisté VfL Bochum předvedli v závěru nevídaný kousek. V rozpětí dvou minut vzali Bayernu téměř vyhrané utkání a dorovnali na 3:3. Příznivci v Allianz Aréně za to svůj tým už poněkolikáté vyprovodili do šaten bouřlivým pískotem.

"Naše tři poslední zápasy v Bundeslize byly absolutně neuspokojivé. Nerad slyším, když naši fanoušci dávají hlasitě najevo svůj hněv vůči nám, ale musím říct, že to chápu,“ vyjádřil se Jürgenn Klinsmann.

Rýnské derby pro Kolín

Rýnské derby mezi Monchengladbachem a Kolínem přineslo útočný fotbal. Už po úvodních deseti minutách bylo skóre 1:1. Na obou brankách se podepsali chybující brankáři. Nejprve gladbachský Heimeroth jen vyrazil lehkou střelou Vučičeviče a umožnil pohodlnou dorážku do odkryté branky Ehertovi - 0:1.

Na druhé straně špatně vyběhl na rohový kop Mondragon a Brouwers snadno vyrovnal. Průběh utkání byl velmi útočný s hezkými momenty na obou stranách. Na rozuzlení si fanoušci obou klubů mezi nimiž panuje velká rivalita museli počkat až do 88. minuty. K přímému kopu z ideální pozice se postavil kapitán a kanonýr Kolína Novakovič a technickou střelou zajistil svému týmu cenné vítězství. Další ze série proher připravila nedlouho po utkání o angažmá trenéra Gladbachu Jose Luhukaye.

Výsledky - 7. kolo:

Bielefeld - Karlsruhe 1:2 (86. Herzig - 16. Porcello, 52. Freis).
Bayern Mnichov - Bochum 3:3 (45.+1 a 68. Zé Roberto, 15. Van Buyten - 29. Kaloglu, 84. Dabrowski, 85. Grote)
Hoffenheim - Frankfurt 2:1 (47. a 71. Ba - 66. Steinhöfer)
Leverkusen - Hertha Berlín 0:1 (89. Voronin)
Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:2 (10. Brouwers - 5. Ehret, 88. Novakovič)
Stuttgart - Brémy 4:1 (18. Khedira, 29. Träsch, 63. Hilbert, 88. Lanig - 65. Diego)
Chotěbuz - Hamburk 1:2 (74. Jelič - 54. Olič, 90.+2 Petrič)
Dortmund - Hannover 1:1 (10. Valdez - 25. Forssell)
Schalke - Wolfsburg 2:2 (20. a 90. Kuranyi - 51. Džeko, 65. Caiuby)

[ 5.10.2008 - Filip Kučera | Foto: Reuters ]