Capello nechce hrát na stadionu Realu

Capello nechce hrát na stadionu Realu

Fabio Capello chce ochránit své svěřence před ponížením, tak že únorový přátelský zápas proti Španělsku odmítá hrát na stadionu Santiago Bernabeu. Vše vysvětluje strachem z opakování incidentu, který se odehrál v roce 2004.

Trenér anglické reprezentace, který odsoudil fanoušky ve Wembley za to, že vypískali Ashleyho Colea v zápase proti Kazachstánu, řekl anglickému i španělskému fotbalovému svazu, že musí najít pro utkání, které se má uskutečnit 11. února 2009 jiný stadion.

Cole, Rio Ferdinand, Shaun Wright-Phillips, Jermain Defoe a Jermaine Jenas si museli od španělských fanoušků vyslechnout opičí zvuky při porážce, kterou utrpěli před čtyřmi lety v Madridu.

Ačkoliv byl Capello dřive trenérem právě Realu Madrid, se kterým vyhrál La Ligu v letech 1997 a 2007, nechce riskovat, že by se scény, které zastínil anglický výkon v zápase, měly opakovat.

Španělská fotbalová federace dostala za čtyři roky starý incident pokutu 45 000 liber a navíc od té doby jedná s anglickou federací o protirasistické kampani. Kampaň podle anglické FA navíc zajistila velmi dobré vztahy mezi oběma federacemi.

Bývalý španělský lodivod byl navíc měsíc před utkáním přistižen, když mluvil o Thierry Henrym jako o "malém černém h****". Jeho nástupce Vicente del Bosque však plně spolupracuje na protirasistické kampani.

Jako možné náhradí stadiony se zatím jeví barcelonský Nou Camp, valencijská Mestella a Estadio Nueva Condomina v Murcii.

[ 13.10.2008 - Dailymail.co.uk | Foto: AFP ]