Carragher je proti invazi zahračních hráčů

Carragher je proti invazi zahračních hráčů

Obránce Liverpoolu Jamie Carragher veřejně vystoupil se svými obavami před rostoucím počtem zahraničních hráčů v profesionálních klubech. Podle něj by tento trend mohl zapříčinit úpadek domácích talentů, které nebudou dostatečně motivovány pro příchod do těchto klubů.

V posledním desetiletí se počet zahraničních hráčů v Premier League rapidně zvýšil a s rostoucím počtem klubů vlastněných zahraničními investory se tento trend rozhodně v nejbližší době nezastaví.

Konkrétně v Liverpoolu je Steven Gerrard jediným anglickým hráčem, který pravidelně nastupuje v základní sestavě, což vede Carraghera k názoru, že se kluby přestanou věnovat výchově vlastních hráčů a budou si raději kupovat hráče ze zahraničí.

S názorem, že by si týmy měly raději vychovávat vlastní hráče, než je nakupovat v zahraničí souhlasí i prezident UEFA Miceh Platini, stejně jako Sepp Blatter, prezident organizace FIFA.

"Záležitost se zahraničními hráči se týká všech klubů," řekl Carragher týdeníku Sunday Times. "Nechci abyste mě chápali nějak špatně. Jsem rád, že dobří neangličtí hráči zvyšují úroveň Premier League, ale nechápu proč sem chodí šestnáctileté děti."

"Něco se musí udělat pro to, aby se zastavilo průběžné ztrácení identity jednotlivých týmů. Kdyby na moje místo v osmnácti letech přivedli do týmu stejně starého španělského hráče, který by mě nahradil, hodně by mě to demotivovalo."

"Jsem strašně šťastný, že jsem přišel na úplném začátku této invaze. Nebyl jsem Stevie Gerrard, ale byl jsem dobrý hráč s velkou psychickou silou. Pouze uvažuji, jestli bych si takovou sílu udržel i dnes," rozvíjí své úvahy Carragher.

Zkušený obránce využil příležitosti k prodloužení smlouvy na Anfield Road, ve kterém chce strávit i zbytek své kariéry. "Až se mě někdo zeptá, za koho jsem hrál, budu strašně rád, když mu budu odpovědět jedním slovem – Liverpool," dodal Carragher.

[ 13.10.2008 - Goal.com | Foto: SkySports ]