Mladá Boleslav se se Slavií rozešla smírně

Šlágr 11. kola mezi Mladou Boleslaví a Slavií byl nejen přímým soubojem o první příčku v lize, ale zároveň se odehrál ve znamení boje proti rasismu. Kapitáni Rajnoch s Brabcem totiž přivedli na podmáčený mladoboleslavský trávník své spoluhráče, kteří byli oděni do triček s nápisem „Všichni jsme barevní“.

Ihned v úvodu očekávaného fotbalového svátku zahrozila hostující Slavia, když po rychlém protiútoku vyslal Marek Jarolím do samostatného úniku Necida. Uzdravený brankář Miller ale výborně přečetl hru a včasným vyběhnutím zamezil hrozbě inkasovaného gólu.

A i nadále byli hráči vedoucího týmu Gambrinus ligy při útočné chuti. V minutě čtrnácté pomohl pravý bek Krajčík přečíslit obranu mladoboleslavských a jím nacentrovaný míč se dostal na hranici velkého vápna k záložníku Jarolímovi, který ale zcela osamocen vypálil vysoko nad.

O čtyři minuty později již řada domácích fanoušků měla ruce nad hlavou. Po pravém křídle utekl Francouz Mendy a brilantně posadil balon na hlavu útočníka Papadopulose. Ten minul Vaniakovu branku o pouhé centimetry. O chvíli později to mohlo být pro hostující celek ještě horší, když Poláčkův centr tečoval Krajčík tak, že míč jen o několik decimetrů minul branku.

Mladoboleslavští se nechali strhnout útočením, čehož málem litovali hned vzápětí. Nenápadný slávistický protiútok se změnil v nebezpečí pro Mladou Boleslav poté, co Janíček nezvládl obranný odkop a ke střele se dostal nekrytý Šmicer. Jeho prudká, přízemní střela ale mířila o metr vedle domácí branky.

Taktický fotbal s rychlými kombinacemi ve středu pole narážel na flexibilní a propracovanou obrannou fázi obou celků, okořeněnou napadáním soupeřů na jejich polovině. Až v sedmadvacáté minutě vzal odpovědnost na sebe nejlepší kanonýr ligy Tomáš Necid, když se jako tank protáhl podél obránců na hranici velkého vápna. Jeho následná střela se otřela o spojnici Millerovi branky.

Stalo se téměř pravidlem, že v tomto utkání se nejnebezpečnější šance rodily po individuálních chybách nebo z rychlých protiútoků. Jednoho takového málem využil domácí Papadopulos, když mu levý záložník Poláček předložil míč do gólové šance před branku hostů. Na poslední chvíli ale střelu zablokoval na hranici sebeobětování slávistický kapitán Brabec.

Ten se ovšem tři minuty před koncem poločasu málem stal viníkem úvodní branky utkání. Jeho nedůrazná hlavička se snesla na kopačku Michala Papadopulose a ten tvrdou ranou z úhlu vypálil na branku Martina Vaniaka. "Čaroděj", jak se slavistickému brankáři přezdívá, se ale blýskl fantastickým zákrokem a šanci Středočechů zlikvidoval.

O první větší rozruch ve druhé půlce se postaral domácí záložník Sylvestre, když natáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Jeho přízemní střela byla sražena do protipohybu gólmana Pražanů a Martin Vaniak se musel pořádně činit, aby ránu vytěsnil mimo tři tyče.

O šest minut později, v 62. minutě, si hráči i fanoušci Mladé Boleslavi žádali pokutový kop po pádu Papadopulose na hranici vápna. Píšťalka rozhodčího Jecha ale zůstala němá.

Druhý poločas nepřinesl příliš líbivý fotbal, hra se odehrávala zejména ve středu pole a šance se rodily hlavně po rohových kopech a centrovaných míčích. Z letargie vyvedl fanoušky až v 76. minutě hostující Belaid, když jeho překvapivou střelu neudržel brankář Miller v náručí. Na poslední chvíli ale odkopl míč před dorážejícím Necidem Václav Kalina.

Ač nebyly výkony obou celků ve druhém poločasu oslňující, fanoušci se bavili a vyprodaný Městský stadion v Mladé Boleslavi byl přehlídkou hlasitého povzbuzovaní, na kterém měla zásluhu i hrstka fanoušků v červenobílém.

Když v 84. minutě neskončil v síti ani hlavičkový pokus Tomáše Necida, rozešla se Mladá Boleslav po bojovném utkání s pražskou Slavii výsledkem 0:0 a domácí brankář Miller mohl oslavit svůj stý ligový zápas čistým kontem.

[ 27.10.2008 - Ondřej Novotný | Foto: ČTK ]