Liberec oplatil Olomouci porážku z ligy a v poháru postupuje

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Liberce postoupili do jarního čtvrtfinále Poháru ČMFS po té, co dnes v souboji prvoligových celků vyhráli v Olomouci 2:0. O góly se ve druhé půli postarali Jan Blažek s Ondřejem Smetanou. Hosté tak Sigmě odvedli páteční prohru 1:2 z ligové soutěže.

Druhá vzájemná bitva v rozmezí čtyř dnů přinesla rozpaky a velkou fotbalovou nudu. Bez několika opor válčily oba týmy především s vlastní nepřesností. Melinho vyzkoušel Zlámala dalekonosnou střelou z přímého kopu, ale jedinou olomouckou šanci ze hry si vypracoval Hořava, který po samostatné akci nastřelil v 31. minutě z velkého vápna tyč.

Liberci na postup stačily dvě povedené akce za celý zápas. Blažek si v 57. minutě seběhl za domácí obranu na pas ze zálohy a Lovásika překonal jemným lobem. Těžkopádná Sigma se nezmohla na žádnou odpověď. Výhru a postup hostů naopak devět minut před koncem pojistil Smetana, který parádní trefou z dvaadvaceti metrů vymetl levý horní roh olomoucké branky.

Podle trenéra Liberce Ladislava Škorpila byl důležitý aktivnější výkon jeho celku v úvodu utkání. "Vstoupili jsme do zápasu líp než v pátek, proto jsme utkání nějakým způsobem mohli devadesát minut kontrolovat. Sigma začala druhý poločas lépe, ale poměr sil upravil náš gól. Kdybychom opět prohráli, bylo by nepříjemné klima před utkáním s Mladou Boleslaví, takhle se dostáváme do pohody," řekl Škorpil.

Olomouc nezastírala zklamání z vyřazení. Trenér Zdeněk Psotka se s týmem chtěl dostat do jarních bojů. "Nemůžu být ale spokojený s nasazením. Dostávali jsme se složitě do hry, měli jsme spoustu nepřesností v rozehrávce. Rozhodla jednoznačně vstřelená branka, pak už to bylo hluché a hráči to v hlavách asi zabalili," uznal.

Výsledek:

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
Branka: 57. Blažek, 81. Smetana. Rozhodčí: Královec - Kordula, Wilczek. ŽK: Komárek, Hořava - Smetana, Blažek, Gebre Selassie, Dort. Diváci: 1675.

Olomouc: Lovásik - Rossi, Hudec (13. Komárek), Šuškavčevič, Onofrej - Kaščák, Hořava - Janotka, Melinho, Hubník (82. Doležal) - Ordoš (46. Pospíšil). Trenér: Psotka.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Polák - Frejlach, Bílek (46. Radzinevičius), Dort, Dočkal - Blažek (80. Kerič), Smetana (83. Nezmar). Trenér: Škorpil.

[ 28.10.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]