Střihavka vystřílel Ostravě postup

Hráči Ostravy prošli jako poslední tým do jarního čtvrtfinále Poháru ČMFS. Baník dnes vyhrál na hřišti třetiligových Mutěnic 3:0 po dvou gólech Davida Střihavky a závěrečné trefě Radima Řezníka. Hosty však potkala i nepříjemnost, ve 27. minutě musel s lehčím svalovým zraněním odstoupit stoper René Bolf.

Účastník MSFL z malé vesnice na Hodonínsku nezopakoval senzační a drtivé vítězství nad Českými Budějovicemi z minulého kola, ale favoritovi především v úvodu pořádně zatopil. Baník vyběhl do zápasu až na útočníka Svěrkoše a gólmana Vaška v nejsilnější sestavě, přesto musel čelit převaze domácích. Velkou šanci pohřbil po chybě Řezníka v sedmé minutě Ševčík, který pádil sám na Bučka a technickou střelu poslal těsně vedle vzdálenější tyče.

Aktivitu Mutěnic utlumil Střihavka. Obrozený kanonýr si po Zeherově pasu za obranu položil gólmana i dotírajícího beka a zavěsil. Outsider však do poločasu kousal. Ostrava udržela náskok díky Bučkovi, který přehradil cestu Obalově ráně a Červinkovi dorážka nevyšla.

Baník si mohl oddechnout až po hodině hry. S chutí hrající Střihavka nejprve další šanci nevyužil, ale v 61. minutě vrátil do branky vyraženou střelu Zehera a potvrdil střeleckou formu posledních dnů. Od minulé soboty to byl to jeho šestý zásah v třetím mistrovském utkání po sobě.

U dvou gólů to zdaleka skončit nemuselo. Střihavka měl další tři příležitosti k zopakování hattricku z minulého pohárového kola v Boskovicích. Rozdíl dvou soutěží se v závěru už naplno projevil a Baník si ze silného tlaku vypracoval další možnosti, všechny ale Střihavkovi lapil pozorný gólman Šváb. Možná proto už v závěru Střihavka raději přihrál Řezníkovi, který do prázdné branky zpečetil výsledek.

Domácí byli nejblíže čestnému úspěchu v 65. minutě, Adamec však svou bombou z dálky jen zatřásl břevnem.

"K prvnímu poločasu jsem měl výhrady. Byly tam pasáže, kdy jsme soupeři dovolili příliš mnoho. Ve druhé půli už jsme ale začali na hřišti plnit to, co jsme si předsevzali. Balon jsme drželi více při zemi a z toho přišly šance. Škoda, že jsme jich nevyužili více," řekl ostravský kouč Karel Večeřa. Starosti mu dělá stav stopera Bolfa, který odkulhal s nataženým svalem a není jisté, zda stihne pondělní důležitý souboj se Spartou. "Je to komplikace. Až další dny ukážou, jak na tom bude," uvedl Večeřa.

Výsledek:

Mutěnice - Baník Ostrava 0:3 (0:1)
Branky: 17. a 61. Střihavka, 90. Řezník. Rozhodčí: Kocián - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Červinek, Helísek - Mičola. Diváci: 2200.

Sestava Ostravy: Buček - Řezník, Neuwirth, Bolf (27. Pavlík), Marek - Mičola (84. Wojnar), Galásek (68. Rajtoral), Otepka, Lička - Zeher, Střihavka. Trenér: Večeřa.