Dostane oslavenec Svěrkoš tříbodový dárek?

Nejlepší ligový střelec ostravského Baníku, útocník Václav Svěrkoš, slaví v sobotu pětadvacáté narozeniny a určitě by mezi dárky rád našel také ten fotbalový - výhru Baníku nad Spartou. Dočká se v pondělí, po devatenácté hodině?

Dostane oslavenec Svěrkoš tříbodový dárek?
"Grandslamové" kolo bude právě tou dobou vrcholit a není mnoho vypjatějších ligových zápasů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, které by přitahovaly větší pozornost. Vždyť se utkají mužstva pyšnící se nejširší základnou fanoušků, ale též kluby, které u mnoha ostatních příznivců vyvolávají pocity nepříliš příjemné.

V pondělí odpoledne se opět Bazaly zaplní a většina fanoušků bude doufat, že Slezané svého odvěkého rivala v tabulce přeskočí. Stát se to však může pouze v případě výhry domácích, jinak zůstanou Sparťané i nadále o krok vepředu.

Letenský tým nepřijíždí do Ostravy v právě nejlepším rozpoložení. V lize nepředvádí bůhvíjaké výkony, vedení klubu vyměnilo trenéra a tým zřejmě bude v Ostravě hrát oslaben o zraněného Tomáše Řepku. Toho Řepku, který s velkým fotbalem v Baníku začínal, toho Řepku, který mnohým ostravským fanouškům vhání krev do očí, ale také toho Řepku, jenž v posledním vzájemném ostravském souboji, na začátku prosince 2007, nedovolil žádnému z Baníkovců dosáhnout kýžené vítězné branky.

Na druhou stranu, největší letní sparťanská posila, zkušený středopolař Patrik Berger už překonal zdravotní zdravotní obtíže. Ve středečním pohárovém utkání proti Bohemians Praha dokonce vstřelil obě branky Sparty, která vyhrála 2:0 a postoupila do jarního čtvrtfinále.

Před pondělním střetnutím v Ostravě jde vycítit z úst Sparťanů respekt, ale i odhodlání. "Ostrava má velkou ofenzivní sílu, navíc je bude podporovat pravděpodobně plný stadión. I tak však tam pojedeme s hlavou nahoře a budeme se snažit využít jejich občasných obranných okének," prohlásil už v pátek letenský kapitán, Patrik Berger.

Ale ani domácí si před utkáním výskat nemohou. Večeřovu týmu se už sice začalo dařit střelecky, ale ve čtvrtečním pohárovém střetnutí proti Mutěnicím musel ze hřiště odstoupit zraněný stoper René Bolf, který pro změnu na přelomu tisíciletí působil ve Spartě. A bolavý svalový úpon zase trápí dalšího obránce Daniela Tchuře. "Lékaři se ještě nerozhodli, ale nás to trápit nesmí a ani nemůže. Jen se musíme připravit na eventualitu, že budeme muset hrát bez nich," prohlásil tři dny před zápasem trenér Baníku, Karel Večeřa.

Čtěte také:

Spartu porazíme, burcuje Střihavka!

[ 1.11.2008 – Martin Maceček | Foto: ]