Hvězda 12. kola Benát: V obrat jsme již nevěřili

Záložník Petr Benát se stal hlavní postavou záchranářského souboje mezi Českými Budějovicemi a Žižkovem, který nakonec vyzněl lépe pro Jihočechy. Ovšem poté, co makedonský útočník pražanů Riste Naumov vsítil svoji druhou branku zápasu a zvýšil tak skóre na 2:0 pro hosty, jen málokdo na jihu Čech věřil v bodový zisk. Budějovicím ale stačilo 13 minut, aby díky brance Hudsona a dvěma zásahům Petra Benáta vývoj utkání zcela otočily a připsaly si svoje druhé vítězství v sezoně.

Momenty Petra Benáta
- V 76. minutě odstartoval Benát senzační obrat. Centrovaný míč Hudsonem zpracoval Stránský a následně přiťukl bývalému hráči Teplic. Benát se nemýlil a přesnou střelou obstřelil gólmana Bartalského.

- Klinická smrt Žižkova nastala v minutě 89., kdy zahrál ve vápně rukou obránce Hruška, a byla nařízena penalta ve prospěch Jihočechů. Míč si sebral Petr Benát a poslal žižkovského brankáře na opačnou stranu žižkovské branky.

České Budějovice senzačně otočily téměř ztracený zápas se Žižkovem. Věřili jste pořád, že můžete utkání dovést do úspěšného konce?

Musím říct, že jsme čekali, že to skončí remízou, ale po dvou inkasovaných gólech málokdo věřil, že by se nám to mohlo podařit otočit. Pomohl nám kontaktní gól, po kterém Žižkov znervózněl a my začali hrát a věřit si. Nakonec v závěru to bylo o štěstí, když jsme kopali penaltu.

Po velmi nepovedeném úvodu sezony váš tým vybředl ze sestupových vod. Je již atmosféra a nálada v kabině lepší, než před dvěma měsíci?

Start se nepovedl podle představ, ale posledních 8 zápasů jsme neprohráli. Na druhou stranu jsme jen jednou vyhráli a jeden bod za remízu je málo. Bylo to znát v tabulce, proto jsme tento zápas potřebovali zvládnout a teď je situace pro nás lepší.

Za vším evidentně stojí trenér Pavel Tobiáš, pod kterým Budějovice ještě neprohrály. Prozraďte, v čem tkví tajemství jeho úspěchu?

Je známo, že je to velký motivátor a dokáže nás vyburcovat k lepším výkonům. I tréninky jsou vedeny zábavnou metodou. Situace se sice otočila, ale tím nechci říct, že pod panem Kmochem to bylo špatně vedené, to vůbec ne. Špatné výsledky byly tím, že jsme prohráli v Teplicích a následně doma neporazili Bohemku. To dolehlo na psychiku a od toho se to všechno odvíjí. Teď už si věříme více.

Další utkání odehrajete na domácím hřišti s rozjetou Slavií. Jaké si upřímně dáváte šance do tohoto zápasu?

Především se na to velmi těšíme, je to vždy svátek a vyhecované utkání. Chceme si to užít, a proto nechci říkat, že půjdeme do toho zápasu s tím, že prohrajeme. Uděláme všechno proto, abychom vyhráli ale i bod by byl velmi dobrý.

Může být pro vás výhodou, že Slavia odehraje ve čtvrtek pohárové utkání s anglickou Aston Villou? A jak tipujete výsledek tohoto utkání?

To asi ne, Slavia má dost široký kádr, nastoupit může vlastně kdokoliv. Jestli u nás nastoupí se stejnou sestavou jako proti Aston Ville nebo nastoupí náhradníci tak to bude jedno. Jinak Slavii samozřejmě přeju, aby vyhrála. Pokud bych měl tipovat, tak dám výsledek 1:0

[ 4.11.2008 - Ondřej Novotný | Foto: Reuters ]