McCoist chce Celtic i Rangers v Premier League

McCoist chce Celtic i Rangers v Premier League

Ally McCoist, asistent trenéra skotského fotbalového klubu Glasgow Rangers a bývalý vynikající střelec, chce, aby jeho klub i městský rival Celtic Glasgow byly zařazeny do anglické Premier League. Řekl to pondělnímu vydání deníku Daily Star.

Ally McCoist byl na stadionu Ibrox legendou Glasgow Rangers a brzy by se mohl stát nástupcem současného kouče Waltera Smithe. Oba glasgowské týmy letos jako každý rok dominují skotské lize, ale McCoist by rád oba týmy viděl v anglické Premier League. „Pro náš klub by bylo skvělé hrát v britské Premier League,“ řekl deníku Daily Star.

„Myslím, že Rangers i Celtic patří v celé Británii mezi top pět klubů. Ovšem když se podíváte na přestupové částky, tak my i Celtic jsme utratili za osmnáct měsíců za hráče tolik jako Manchester United za Berbatova,“ nabízí srovnání.

„Za televizní práva ročně utržíme jen 2,5 milionu liber (78 milionů Kč), zatímco klub, který skončí na posledním místě Premier League, dostane 38 milionů liber (1,18 miliardy Kč). A dovedete si představit, co bychom byli s takovými penězi schopni udělat,“ naznačuje daleko větší kvalitu hráčského kádru.

„Do Premier League bychom přinesli fantastické stadiony, mimořádné fanoušky a velký potenciál. Vím, že například fanoušci Motherwellu a Dundee United by nebyli rádi, ale tyhle dva kluby se musí posunout na jinou úroveň,“ myslí si McCoist.

„Tohle není útok na skotský fotbal, ale zeptejte se fanoušků obou klubů, co by tomu říkali. Myslím, že znám odpověď,“ dodal bývalý útočník.


[ 10.11.2008 - Mediafax | Foto: Reuters ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.