Teplický šéf Hrdlička: S fotbalem to místy nemá nic společného

Teplický šéf Hrdlička: S fotbalem to místy nemá nic společného

Fotbalisté Teplic měli před začátkem nové sezony Gambrinus ligy smělé plány, chtěli totiž zaútočit na evropské poháry, ale herní a výsledková realita je úplně jiná a trpělivost už pomalu dochází i řediteli klubu Františkovi Hrdličkovi, kterého mrzí hlavně herní projev hráčů.

Trenér Jiří Plíšek přišel k teplickému mužstvu těsně před začátkem nového ročníku Gambrinus ligy, jenže pod jeho vedením jsou „žlutomodří“ po třinácti zápasech Gambrinus ligy až na osmém místě. Na vedoucí Slavii ztrácejí už třináct bodů, naopak na třinácté mužstvo Bohemians Praha mají pouze tříbodový náskok.

„Samozřejmě jsme s vedením klubu počítali, že změna trenéra se nějakým způsobem projeví, ale v současné chvíli mě nejvíc rozčiluje herní projev mužstva. To nás nejvíc zklamalo a dělá nám to velké starosti,“ říká František Hrdlička, ředitel teplického klubu. „Hráči teď mají dost věcí k napravování. Mají za úkol dohnat velké bodové manko, nebo přijdou o pro ně hodně zajímavé peníze,“ říká Hrdlička.

„Tento herní projev, který naši hráči předvádějí, je nejhorší za celou dobu, co jsem tady. Místy naše herní pojetí ani nemá s fotbalem nic společného. S hráči jsem o tom několikrát mluvil a je třeba zdůraznit, že ani má trpělivost s výkony není nekonečná,“ prohlásil ředitel teplického fotbalu.

Přesto se zatím o změně trenéra nebo jiných sankcích neuvažuje. „Zatím neděláme velké závěry z toho umístění, na kterém jsme v současné situaci. Do konce soutěže ještě zbývá hodně zápasů. Hráči hrají o své peníze, takže dobře vědí, o co můžou přijít. Ale alarmující je pro nás předváděná hra. Ta je opravdu katastrofální,“ dodal Hrdlička.

V zákulisí se hovoří o tom, že někteří hráči mají konflikt s trenérem Plíškem, a tak nedávají do tréninků i zápasů veškerou energii a úsilí. „Je pouze na trenérovi, koho postaví a hráči jsou profesionálové, kteří jeho rozhodnutí respektují,“ řekl Hrdlička. Podobné spekulace odmítla i teplická kabina. „Veškeré spekulace, hovořící o nejednotnosti kabiny, revoltě proti trenérovi apod., se v žádném případě nezakládají na pravdě a jsou pouhými výmysly senzacechtivých bulvárních novinářů,“ píše se ve společném prohlášení teplických hráčů na klubovém webu.

[ 10.11.2008 - Mediafax | Foto:ČTK]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.