Zoro si musel vyslechnout rasistické urážky

Zoro si musel vyslechnout rasistické urážky

Bouřlivé emoce provázely nedělní zápas Serie A mezi Messinou a Interem Milán. Obránce domácího týmu MARC ZORO z Pobřeží slonoviny si šel do zámezí pro míč, když kotel fanoušků hostujícího týmu spustil rasistické hučení. Rozhořčený Zoro se rozhodl z utkání odstoupit a se slzami v očích zamířil do šaten.

Jednadvacetiletého obránce poté utěšoval útočník Interu Adriano a spoluhráči ho přesvědčili, aby v zápase pokračoval. Incidentem se bude zabývat Italský fotbalový svaz.

Minulý měsíc navíc Zoro přiznal, že musí neustále čelit rasistickým urážkám. "Hraji v Itálii už tři roky a takové věci mě potkávají každý den," řekl obránce Messiny. "Velmi mě to mrzí, není to pro mě lehké a bolí to. Nezasloužím si takové zacházení," míní Zoro.

V prvním utkání této sezony musel zadák Messiny vyslechnout urážky, kterými ho na Olympijském stadionu zasypali fanoušci Lazia Řím. Po závěrečném hvizdu pak rozčileného Zora uklidňovali spoluhráči a prezident Lazia Claudio Lotito se mu do šatny přišel omluvit.

Italský fotbalový svaz už podnikl první krok k eliminaci rasismu na stadionech. Všechna středeční utkání Italského poháru i veškeré víkendové zápasy Serie A začnou o pět minut později. Před výkopem přinesou fotbalisté na trávník transparent s nápisem "Stop rasismu".

[ 28.11.2005 - bbc.co.uk / eFotbal. Foto: Reuters ]

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.