Hvězda kola Daniel Huňa: Repre by byla krásná

Kanonýr Daniel Huňa zařídil dalšími dvěma brankami pohodlné vítězství Příbrami nad Jabloncem v poměru 2:0. Kapitán klubu od Litavky si svým počinem hlasitě řekl o korunu pro nejlepšího střelce Gambrinus ligy. Na svém kontě má již 10 branek a přeskočil tak i největšího konkurenta, slávistu Necida. Toho navíc čekají již pouhé dvě utkání v české lize. Huňa navíc bodoval ve všech sestavách 14. kola.

Momenty Daniela Huni
- ve 12. minutě utkání propadl míč až ke kanonýrovi domácích, který zkoušel obstřelit hostujícího Špita pohotovou ranou. Míč ale skončil kousek vedle tyče.

- již čtyři minuty po začátku druhého poločasu mohla Příbram poprvé oslavovat svého letošního střelce. Na levém kraji se výborně proháčkoval záložník Borek a jeho následný centr proměnil v úvodní branku zápasu Huňa.

- v 70. minutě opět zafungovala spolupráce Borek-Huňa. Prvně jmenovaný přenechal kvůli offsidovému postavení míč svému kapitánovi Huňovi. Ten se prohnal kolem obránců Jablonce a umístěnou střelou nedal Špitovi šanci zakročit.

Přestupu bych se určitě nebránil

Když jste jako hvězda 10. kola pro eFotbal.cz říkal, že na korunu pro krále střelců nemyslíte, prozraďte, jak je to s myšlenkami nyní?

Jsem rád, že ty góly dávám. Každý útočník to sleduje, když se mu daří a i já už na to samozřejmě začínám myslet. Často mi to říkají i kluci v kabině a hecují mě.

Co vy a nabídky k přestupu za lepším? Jistě se na vás již někdo ptal při vaší současné formě.

S panem Starkou jsme se o tom bavili, ale řekli jsme si, že se o tom pobavíme až v zimě. Teď se budu soustředit na poslední dvě podzimní kola. Ale určitě bych do toho rád šel, hráč by si to měl zkusit, dokud na to má věk.

Ve stejné situaci se ocitl loni Goce Toleski v Mostě. V zimě odešel do Slavie, vyhrál titul, ale příliš branek již nedal. Šel byste do toho i přes toto varování?

Jak už jsem řekl, tak záleží na podmínkách jak pro klub tak pro mě, ale určitě bych se přestupu nebránil. Rád bych si vyzkoušel i zahraniční angažmá.

Co byste říkal na palcový titulek: „Huňa vystřílel Česku postup na Mistrovství světa!“?

(smích) To je spíš takový vtípek, ale já bych byl rád za každou nabídku, a kdyby byla i takováto, tak by to byla fantazie, ale raději to příliš neřeším.

Reprezentace má jisté potíže se skladbou útoku, opravdu jste na reprezentaci ani na chvilku nepomyslel?

Čtu nějaké články a kdekdo si mě i takto dobírá, ale v této době na to moc nemyslím. Samozřejmě by byla pozvánka do repre krásná.

[ 18.11.2008 - Ondřej Novotný | Foto: fkpribram.cz ]