Špatný večer Juninha: brutální faul a rozkopané dveře od šatny

Duel Paříže s Lyonem? Bitva jako řemen! Na hřišti měli překvapivě navrch domácí, o jejichž výhře rozhodl netradičně hlavou Giuly. Hosté dohrávali bez vyloučeného Juninha, který brutálně zfauloval Armanda. A cestou do kabin brazilský špílmachr vzteky kopal do dveří. Lyon i tak vede tabulku, před druhým Nice má náskok pěti bodů.

Ostře sledované utkání začalo nečekaně lépe domácí musžtvo. PSG bylo lepší – směrem dopředu ho táhl hlavně rvavý Sessegnon, v defenzívě kraloval zkušený Makelele. Lyon se dlouho nemohl dostat do tempa a zabral až poté, co inkasoval. V 25. minutě odcentroval zprava Ceara a střízlík Giuly hlavou pohotově poslal domácí do vedení. Hostující kouč Puel poslal chvíli po přestávce na hřiště Juninha, který vystřídal Benzemu. Jenže ani on nepomohl. Právě naopak.

Brazilský dirigent pobyl na trávníku v Parku Princů jen osmnáct minut. V 77. minutě naprosto nesmyslně a zbytečně zajel zezadu do Armanda, za což viděl červenou kartu. Rozzuřený Juninho poté stylem kung-fu nakopl dveře od kabiny. Lyon už na obrat neměl. Co bylo na vině porážky sedminásobného mistra? Paradoxně i nezkušenost. Na krajích obrany se objevili mladíci Gassana a po zranění Grossa i sedmnáctiletý Kolodzieczak, který zažil ostrý debut. Nezklamali, ale ani nepřidali nic navíc.

„Nezažili jsme zrovna nejlepší večer,“ smutnil záložník Jean Makoun. „Prohráli jsme, dostali červenou kartu a máme další zdravotní problémy. Ale Paříž musím za výkon pochválit. Vůbec jsme se nemohli dostat k jejich brance. A po vyloučení Juninha už to bylo skoro nemožné.“

Fanoušci Saint Germain jsou na vrcholu blaha. Jejich tým vyhrál potřetí za sebou a posunul se na pátou příčku. „Ukázali jsme, že jsme schopní vyhrát i velké zápasy,“ zářil Jérémy Clément. „Minulé dva roky jsme nebudili moc respektu. To se teď změní. Soupeři si na nás musí dávat pozor. Lyonu jsme ani nedovolili moc šancí.“ Trenér Paul Le Guen, který v minulosti dovedl Lyon ke dvěma titulům, ale zůstává opatrnější. „Je to krásný výsledek, ale nesmíme ho devalvovat tím, že prohrajeme v dalším kole. Musím jej potvrdit. Jen tak bude mít cenu.“

Zajímavosti z dalších zápasů:

V Bordeaux se děly věci. Zápas s Rennes orámovaly kiksy brankářů. Nejprve Valverde chybnou rozehrávkou nabídl gól hostujícímu Thomertovi a po hodině hry jej napodobil Douchez, který se nedomluvil s Manganem, a domácí Gourcouff už měl cestu k vyrovnání lehkou. „Oba týmy chtěl vyhrát a podle toho i hrály. Ztratili jsme dva body, ale s naší hrou jsem docela spokojený,“ uznal lodivod Bordeaux Laurent Blanc.

Alain Perrin na lavičce Saint Etienne? Prohra 0:3 v Lille a 0:1 s Nice. Takhle si kouč, který loni slavil mistrovský titul s Lyonem, asi začátek angažmá v ASSE nepředstavoval. Bohužel však narazil na dva týmy s výbornou aktuální formou. „Ukázali jsme záblesky něčeho, na čem chceme pracovat, ale body nemáme. To je frustrující,“ ulevil si Perrin. Saint Etienne se v tabulce propadlo na poslední místo.

Marseille v posledním kole senzačně ztratilo vedení 2:0 a prohrálo s Lorient 2:3. Teď naopak Geretsův tým dohnal ztrátu. S Lille prohrával o dvě branky, jenže Samassa snížil a v 93. minutě zajistil domácím bod Zenden. „V prvním poločase jsme nepřevedli nic,“ zlobil se Eric Gerets. „Nechali jsme soupeře, ať si na hřišti dělá, co chce. Po pauze jsme riskovali a bod je pro nás odměnou. Zaslouženou.“