Slavia v Žilině nedala ani nedostala gól

Fotbalisté pražské Slavie ve čtvrtečním utkání Poháru UEFA v Žilině uhráli jen bezbrankovou remízu 0:0. Blíže ke gólu měli domácí, zejména Brazilec Adauto. Své druhé vystoupení ve skupině F Poháru UEFA začala Slavia v Žilině aktivně, jenže k výhře chtěli dospět i domácí, pro které byl česko-slovenský souboj poslední šancí uchovat si naději na postup.

A Žilina také brzy převzala iniciativu. V 15. minutě se na pravé straně uvolnil Rilke a poslal na hranici šestnáctky přízemní centr, který však Štrba pořádně netrefil. Ve 24. pak vznikl před Vaniakem po standardní situaci nebezpečný závar, ale Pečálka zaváhal při zpracování a bylo po možnosti ohrozit branku Slavie.

V závěru prvního poločasu mohl padnout úvodní gól utkání na obou stranách. Nejprve se ve 40. probil středem slávistické obrany Adauto, ale nestihl zakončit, protože mu zezadu skluzem zablokoval míč Brabec. O dvě minuty později dostal ideální přihrávku do šestnáctky Ivana, ale místo střely ještě přihrával Necidovi. Ten sice dal gól, ale byl v ofsajdu.

První příležitost ve druhém poločase patřila českému týmu, když Ivana utekl po pravém křídle, ale musel dlouho čekat na spoluhráče a jeho zpětnou přihrávku nakonec srazil Šourek na roh. Z něho pak Brabec zamířil hlavou kousek vedle.

Po hodině hry měl druhou velkou šanci v utkání Brazilec ve službách Žiliny Adauto. Ale po centru Štrby střílel z blízka kousek vedle levé tyče Vaniakovy branky. Zápas se schyloval k bezbrankové remíze, která však ani pro jedno mužstvo z hlediska postupové matematiky moc neznamenala.

V 79. minutě si mohl vykoledovat červenou kartu Krajčík, který po řadě soubojů s bosenským hráčem Vladavičem svého soupeře nakopl za postranní čarou, ale rozhodčí naštěstí pro Slavii vytáhl jen žlutou kartu. V 81. se do třetí velké šance dostal po rohovém kopu Adauto, ale těžký kop poslal nad branku a to byla poslední lepší možnost změnit bezbrankové skóre.

Zápas mezi Žilinou a Slavií jsme sledovali on-line.