Šimák brankou pomohl Stuttgartu k výhře

Jan Šimák svou první brankou v sezoně pomohl Stuttgartu k vítězství 2:0 proti Schalke 04. Osladil tak ligovou premiéru novému trenérovi Stuttgartu Marcusi Babbelovi, naopak Schalke utrpělo třetí prohru z posledních čtyř zápasů.

Stuttgart v předchozích pěti utkáních nevyhrál a ani dnes to s ním nevypadalo lépe, když po čtvrthodině hry rozhodčí odpískal penaltu ve prospěch Schalke. Jenže brankář Lehmann Farfánův pokus chytil a dal svým spoluhráčům šanci. Tu domácí využili až v 79. minutě, kdy si Šimák zpracoval dlouhý pas a levačkou poslal domácí do vedení. V tom okamžiku byl český záložník na hřišti necelých pět minut. Chvíli nato vedení pojistil Gomez.

Hamburk před čtvrtečním zápasem Poháru UEFA s pražskou Slavií jen remizoval 1:1 se zachraňující se Bochumí. Alespoň bod zachránil hostům chorvatský kanonýr Olič, který dvacet minut před koncem odpověděl na gól slovenského útočníka Stanislava Šestáka z prvního poločasu.