Ve strhujícím zápase porazila Sevilla Real

Šanci na posun na druhou příčku v tabulce nevyužil Real Madrid, který nezvládl přestřelku se Sevillou a po domácí prohře 3:4 spadl na páté místo. To Francouzský útočník Thierry Henry se blýskl hattrickem v dresu Barcelony, která ve španělské fotbalové lize deklasovala třetí Valencii 4:0. Díky jasné výhře vede katalánský klub tabulku již o šest bodů, neboť druhý Villarreal jen remizoval 3:3 s Getafe.

Henry v sobotním večerním šlágru na Nou Campu skvěle zastoupil nejlepšího ligového střelce Samuela Eto'a, který nemohl hrát kvůli disciplinárnímu trestu.

Své střelecké představení zahájil ve 20. minutě, kdy si naběhl na dlouhý pas Tourého a přehodil gólmana Valencie. Druhý gól přidal po krásné kombinační akci Barcelony a přihrávce svého někdejšího spoluhráče z Arsenalu Hleba. Druhý poločas otevřel gólem Alves. Henry zkompletoval hattrick v 79. minutě po akci střídajícího Bojana Krkiče, jenž mu předložil ideální zpětnou přihrávku po průniku až k brankové čáře.

"Věděli jsme, jak hrál Villarreal, a o to víc jsme chtěli vyhrát," řekl Henry, jenž má na kontě sedm ligových branek. Eto'o vede tabulku střelců se 14 zásahy. Příští sobotu čeká Barcelonu, která prohrála jen v úvodním kole s Numancií, prestižní duel s Realem Madrid. "Zatím jsme nic nevyhráli. Musíme se snažit dál a uvidíme, co z toho bude," prohlásil francouzský kanonýr.

Ofenzivní festival viděli diváci na stadionu Realu, kde domácí dvakrát dotáhli náskok soupeře, nakonec však Sevilla slavila výhru 4:3 a posunula se na čtvrté místo právě před madridský velkoklub.

Hosté měli našlápnuto k zisku cenného skalpu už v půli zápasu. Již po třech minutách brankář Realu Casillas podskočil centr a Adriano otevřel skóre. Pak sice Rául hlavou vyrovnal, jenže o chvíli později vrátil Seville Romaric vedení, které do půle ještě stvrdil Kanouté.

Jenže po změně stran rozpoutal Real ofenzivní uragán a Higuaín střelou z 20 metrů a Gago hlavou vyrovnali. Obrana Sevilly vůbec nestačila a do dvou velkých šancí se dostal Robben, jenže ztroskotal na brankáři Palopovi. Nizozemský záložník navíc vzápětí protestoval proti výroku rozhodčího a dostal druhou žlutou a následně červenou kartu. I bez něj Real útočil, ale Sevilla podnikla rychlý brejk a Renato dokonal porážku madridského giganta, jehož trenér Bernd Schuster se dostal pod ještě větší tlak.

Fotbalisté Osasuny Pamplona znovu zkomplikovali boj o záchranu. Nad Valladolidem vedli o tři góly, nakonec však získali jen bod za remízu 3:3 a zůstali na posledním místě tabulky. Hosté vyrovnali během závěrečné půlhodiny a dělbu bodů zajistil čtyři minuty před koncem střídající útočník Ogbeche. Celé utkání za Pamplonu odehrál český záložník Jaroslav Plašil, který přihrál Dadymu na třetí gól Pamplony.

"To, co se v Osasuně v této sezoně děje, je neuvěřitelné. Když přijdete o tříbrankový náskok, pak by na to mělo být vysvětlení. Tady ale žádné není," láteřil po zápase trenér Pamplony José Antonio Camacho. "Po dlouhé době jsme dali více branek, ale zase jsme neměli štěstí. Nezbývá nám, že dál tvrdě dřít a modlit se za přízeň boha," dodal.

Fotbalisté Espaňolu Barcelona ukončili sérii čtyř porážek remízou 1:1 s Betisem Sevilla. V posledních dvanácti zápasech však vyhráli jen jedinkrát a po další bodové ztrátě se propadli na sestupovou příčku.

Výsledky - 14. kolo:

FC Barcelona - Valencia 4:0 (20., 28. a 79. Henry, 46. Alves),
La Coruňa - Málaga 2:0 (65. Lafita, 69. Bravo z pen.),
Mallorca - Huelva 2:3 (16. Navarro, 36. Marín - 25. Ruben, 42. Adrian, 53. Fuego),
Numancia - Almería 2:1 (20. Del Piňo, 52. Goiria - 12. Solari z pen.),
Pamplona - Valladolid 3:3 (17. a 57. Dady, 42. Nekounam - 60. Goitom, 65. vlastní Flaňo, 86. Ogbeche),
Santander - Bilbao 1:1 (83. Colsa - 49. Yeste),
Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 1:1 (57. Emana - 71. Corominas),
Real Madrid - FC Sevilla 3:4 (18. Raúl, 67. Higuaín, 69. Gago - 3. Adriano, 22. Romaric, 38. Kanouté, 85. Renato).