Nespokojené Slovácko odvolalo Jurkemika

Nespokojené Slovácko odvolalo Jurkemika

Slovenský kouč Ladislav Jurkemik už nevede druholigové fotbalisty Slovácka. Na dnešní tiskové konferenci to sdělil ředitel klubu Vladimír Krejčí, který v tomto týdnu oznámí jméno nového trenéra. Ve Slovácku panuje velká nespokojenost s podzimními výsledky i postavením v tabulce. Vedení totiž chtělo, aby se mužstvo pokusilo o návrat do nejvyšší soutěže. Ovšem místo toho má opačné starosti.

Po 16 kolech drží jen dvoubodový náskok na první sestupovou příčku. "Výsledky nebyly podle představ, proto jsme sáhli ke změně trenéra. Cíl už nelze splnit, proto jsme se s panem Jurkemikem rozloučili," pravil Vladimír Krejčí, který se před týdnem stal novým ředitelem 1. FC Slovácko.

Klub z Uherského Hradiště nyní shání nového trenéra. Jeho jméno ale zatím nikdo z vedení klubu oficiálně neprozradil. Největším kandidátem na uvolněné místo je Josef Mazura, který byl 23. září odvolán z lavičky prvoligového Zlína. "Trenér Mazura je mezi oslovenými kandidáty," připustil Krejčí.

Slovácko bude mít během jediného roku už pátého trenéra. V loňském roce byl po skončení podzimní sezony odvolán Pavel Malura, jehož vystřídal Leoš Kalvoda. Toho ale po sérii nezdarů čtyři kola před koncem druhé ligy nahradil Jiří Dekař. Až do posledního kola sice Slovácko bojovalo o postup, ale po domácí prohře s Příbramí se z návratu mezi českou elitu radoval soupeř. Jurkemik mužstvo převzal před začátkem letní přípravy.

[ 8.12.2008 - Mediafax | Foto: regiony24.cz]