Pokud prodají hvězdy, naštvou mě, říká kouč Zola

Oblíbený trenér West Hamu United Gianfranco Zola se vyjádřil v tom smyslu, že by ho velmi rozzlobilo, pokud by vedení klubu nesplnilo svůj slib a v lednovém přestupovém období prodalo opory jeho týmu. Dle svých slov potřebuje posílit a ne ztrácet.

Pokud prodají hvězdy, naštvou mě, říká kouč Zola
Spekulovalo se o tom, že jestliže bude kouč "kladivářů" chtít nakupovat, bude muset i prodávat. Ihned se začalo mluvit o tom, že Craig Bellamy by mohl posílit Manchester City, zatímco Matthew Upson měl být blízko Tottenhamu Hotspur. Ale nejde jen o ně, kormidelník zmínil také jména Valon Behrami, Robert Green, Dean Ashton či Scott Parker. A to už by byl velmi znatelný odliv.

Lodivod momentálně sedmnáctého týmu tabulky přiznal, že změny jsou potřeba, ovšem trvá na tom, že West Ham udrží všechny své hvězdy. "Jsou to velmi dobří hráči a nejsem překvapený, že je chtějí velké týmy. Pokud jde o mé obavy z jejich prodeje, je to logické, že o ně nechci přijít. Chci se pokusit zlepšit tým a to je také cíl pro lednové přestupové okno," pronesl bývalý útočník Chelsea.

"V klubu mi řekli, že nebudou prodávat tyto hráče. Byl bych velmi naštvaný, jestliže by k tomu došlo. Museli by udat velmi dobrý důvod, pokud by to udělali. Klub může jít nahoru a nemyslím si, že by chtěli, aby byl tento tým slabší," uzavřel Zola. Jak se asi na jeho slova v době globální finanční krize dívá vlastník West Hamu, islandský finančník Björgólfur Gudmundsson?

[ 24.12. 2008 - soccernet.com / eFotbal.cz | Foto: bbc.co.uk ]