Plzeň bude hrát na halovém mistrovství v Německu

Plzeň bude hrát na halovém mistrovství v Německu

Stejně jako v lednu minulého roku se fotbalisté Viktorie Plzeň i tentokrát zúčastní halového turnaje v německé Riese nedaleko Drážďan. Západočeský klub to uvedl v neděli na svých oficiálních stránkách.

Halové mistrovství bude v sobotu 3. ledna 2009 z Erdgas arény v přímém přenosu vysílat německá televizní stanice DSF. Výběr trenéra Levého dokázal v minulém roce jako jediný tým přehrát (3:2) pozdějšího vítěze Energii Chotěbuz.

V šestici týmů, které budou převážně složené z hráčů do třiadvaceti let, bude kromě Viktorie Plzeň a Dukly Praha také druholigový německý klub MSV Duisburg, bundesligová Energie Chotěbuz, 1. FC Lokomotive Lipsko a tým Global United, což je výběr hráčů Frediho Bobice. Zde by se měli divákům v hale představit Lutz Pfannenstiel, Zvonimir Soldo, Frank Verlaat, Miroslav Stevic, Steffen Freund, Marco Rehmer, Sergej Barbarez, Carsten Ramelow a Geert Brusselers.

Výběr plzeňského trenéra Milana Matejky je složený z hráčů prvoligového týmu a juniorky. Do Riesy tak odcestují brankáři Houdek a Protivínský, dále pak Jiráček, Lecjaks, Šmejkal, Blažek, Nový, Bauer, Halama, Mlika, Dvořák, Mudra, Leitl a Presl.

[ 28.12.2008 - MediaFax | Foto: eFotbal.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.