Teplice do přípravy s Rakušanem a Řekem

Teplice do přípravy s Rakušanem a Řekem

Dvě zahraniční posily v neděli zahájily přípravu s fotbalisty Teplic. Rakouský brankář Bartolomej Kuru z Austrie Vídeň a řecký obránce Alexandros Theodosiadis z FSV Frankfurt jsou v klubu zatím na testech a nechyběli ani v autobuse, který s třiadvacetičlenným týmem hned ráno vyrazil na kondiční soustředění do Špindlerova Mlýna.

Jedenadvacetiletý Kuru má sice rakouské občanství, ale také českého otce a polskou matku. Do 14 let vyrůstal v Česku, pak ho zlákala Austria. O rok mladší Theodosiadis se zase narodil na předměstí Frankfurtu a z mládežnické líhně tamního FSV se propracoval až do druhé bundesligy.

Severočechům se přes zimu rozpadla brankářská dvojice a mají k dispozici jen Martina Slavíka, na podzim až třetího gólmana. Konkurovat by mu mohl právě Kuru. "Pokud se bude trenérům líbit, začneme o něm jednat. Je to hráč, který ve finančních možnostech Teplic rozhodně je," řekl mluvčí klubu Petr Heidenreich. Zatím se bude o novice starat útočník Štěpán Vachoušek, ještě loni jeho spoluhráč z Austrie.

Vedle dvojice nových posil se v Teplicích hlásil i slovenský útočník Andrej Hesek, stažený z hostování v Jablonci, z Ústí nad Labem se přidali obránce Jan Bartoš a útočník Tomáš Vondrášek. Třiadvacet vyvolených doplní útočník Aidin Mahmutovič, který se připojí později, čeká se i návrat slovenského záložníka Blažeje Vaščáka.

Naopak obránci Aleš Hanzlík a Jiří Pimpara se zapojili do přípravy jen s divizním B-týmem, totéž po půlroční absenci čekalo i útočníka Petra Smíška a Josefa Kaufmana. Řízný obránce v rezervě čeká, jak se vyvine jeho přestup do norského Stavangeru. Záložník Jiří Sabou přestoupil zpátky na Žižkov, do Jihlavy zamířil na hostování s opcí Jan Štohanzl.

I když se Podkrušnohoří v neděli probíralo do zasněženého rána, tepličtí fotbalisté vyrazili ještě za větší porcí sněhu. "Budeme na Bedřichově. Čeká nás klasická zimní dřina. Kondiční blok, nějaké doplňkové věci. I vážení máme teprve před sebou, nejtěžší budeme ale zase my trenéři," prohlásil kouč Jiří Plíšek, který hráčům přibalil do výbavy i běžky. Právě intenzivní příprava by měla vyléčit nepříliš pohlednou hru, kterou na podzim Tepličtí předváděli.

Rozhovor s novým brankářem:
Kuru: Můj cíl je chytat nejvyšší soutěž

[ 4.1.2009 - ČTK | Foto: fotbal.sport.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.