Liberec na startu přípravy přivítal navrátilce z hostování

Liberec na startu přípravy přivítal navrátilce z hostování

Jenom staronové tváře se objevily na startu zimní přípravy libereckých fotbalistů, jejichž tým zatím změnily jen návraty čtyř kmenových hráčů z hostování. Kouč Ladislav Škorpil v sobotu před odjezdem na kondiční soustředění do Hrabětic v Jizerských horách přivítal defenzivního univerzála Radka Hochmeistra, který se vrátil z Plzně, obránce Jiřího Lišku (Zlaté Moravce), záložníka Jakuba Dohnálka (Čáslav) a brankáře Maksimse Uvarenka (Vítkovice).

Slovan naopak opustili Vítězslav Brožík, kterého si stáhla Plzeň, aby jej vzápětí poslala na další hostování do Příbrami, a také záložník Jaroslav Dittrich. Ten zamířil zpět do Mladé Boleslavi. Informoval o tom tiskový mluvčí klubu Lukáš Váňa.

Liberecké hráče hned na začátku přípravného období čeká tradiční kemp v nedalekých Jizerských horách, kde se budou věnovat nabírání kondice především při dlouhých túrách na běžkách. Letos Severočeši svůj hlavní stan rozbili v Hraběticích, odkud si pouze v pondělí odskočí na fyzické testy na pražskou FTVS. V úterý dopoledne fotbalisty čeká setkání s novináři v rámci mediálního dne, hory opustí až v příští pátek.

O den později je pak v Praze čeká halový turnaj Fortuna Víkend šampionů, po něm zase dva třídenní bloky na soustředění v Nymburku, které proloží utkání zimní Tipsport ligy. Od 29. ledna do 8. února budou Severočeši pobývat na Kypru, 15. února absolvují generálku na jarní ligový start proti Českým Budějovicím.

[ 4.1.2009 - ČTK | Foto: fcslovanliberec.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.