Den s fotbalem v Moravském Krumlově

Den s fotbalem v Moravském Krumlově

V úterý 8. května - na Den vítězství - byly v Moravském Krumlově otevřeny nové šatny. V roce 2004 byl Ing. Čelenou vypracován projekt na celkovou rekonstrukci starých šaten, které v Krumlově stály od roku 1957. Celkové náklady na přestavbu se vyšplhaly až na částku 9 milionů korun, z nichž 7,5 se podařilo sehnat – poslanci Parlamentu České republiky – Ladislavu Šustrovi a nemalou částkou se podílelo také město Moravský Krumlov.

DEN S FOTBALEM

Turnaj přípravek


Krumlovský Den s fotbalem začal turnajem mladých nadějí narozených v roce 1996 a mladších. Turnaje se zůčastnilo 10 týmů z celého Jihomoravského kraje, které byly rozděleny do dvou skupin po 5 mužstvech. Hlavní krumlovské hřiště bylo rozděleno na dvě hrací plochy, kde předváděli mladí fotbalisté kvalitní výkony plné enthusiasmu, zanícení pro hru a nesvázaného taktního boje. Skupina A vyhrál se ziskem 10 bodů OFS Blansko a skupinu B Drnovice, o jejichž postupu rozhodl až lepší vzájemný zápas s Hrušovany.

Výsledkový servis

Skupina A
Znojmo - Bystrc 0:0, Třebíč - Rajhrad 1:0, OFS Blansko - Znojmo 1:0, Bystrc - FŠ Třebíč 1:0, Rajhrad - OFS Blansko 0:1, Třebíč – Znojmo 1:0, Bystrc - Rajhrad 0:0, OFS Blansko - Třebíč 0:0, Rajhrad - Znojmo 1:1, Bystrc - OFS Blansko 1:2

Tabulka:
1. OFS Blansko, 2. FŠ Třebíč, 3. FC Dosta Bystrc Kníničky, 4. RAFK Rajhrad, 5. 1. SC Znojmo

Skupina B
[obrazek id="7190"]Moravský Krumlov – Hrušovany 0:2, Židenice – Moravská Slavia 0:0, Drnovice - Moravský Krumlov 1:2, Hrušovany – Židenice 3:1, Moravská Slavia – Drnovice 0:0, Moravský Krumlov – Židenice 2:0, Hrušovany - Moravská Slavia 0:0, Drnovice – Židenice 3:0, Moravský Krumlov - Moravská Slavia 1:1, Hrušovany – Drnovice 0:2

Tabulka:
1. Drnovice, 2. Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou, 3. FC Moravský Krumlov, 4. SK Moravská Slavia Brno, 5. ČAFC Židenice Brno

Zápasy o umístění:

O 9. místo ČAFC Židenice Brno - 1. SC Znojmo 0:1
O 7. místo RAFK Rajhrad - SK Moravská Slavia Brno 1:1 (3:4 na penalty)
O 5. místo FC Dosta Bystrc Kníničky - FC Moravský Krumlov 0:0 (1:3 na penalty)
O 3. místo FŠ Třebíč - Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou 1:0

FINÁLE
OFS Blansko - Drnovice 0:1
Ve finalovém utkání se střetl výběr OFS Blansko s Drnovicemi. Utkání se hrálo na 20 minut čistého času. Po celé utkání byly lepší Drnovice a v 17. minutě rozhodl o jejich nejtěsnějším vítězství kapitán Milan Račanský. Závěrečný hvizd rozhodčího nastartoval nespoutanou radost mladých drnovických hráčů.

[obrazek id="7189"]Ceny předali mladým fotbalistům poslanec Ladislav Šustr a bývalý ligový hráč Karel Jarůšek.

Statistiky turnaje
Konečné pořadí: 1. Drnovice, 2. OFS Blansko, 3. FŠ Třebíč, 4. Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou, 5. FC Moravský Krumlov, 6. FC Dosta Bystrc Kníničky, 7. SK Moravská Slavia Brno, 8. RAFK Rajhrad, 9. 1. SC Znojmo, 10. ČAFC Židenice Brno
Nejlepší střelec: Račanský Milan (Drnovice) – 4 branky
Nejlepší hráč: Kratochvíl Jiří (OFS Blansko)

Soupisky prvních tří týmů
Drnovice - Polášek Daniel, Hudec Michal, Brtníček Jiří, Adam Rostislav, Němec Vojtěch, Kursa Tadeáš, Račanský Milan, Plhal Martin, Vaškeba Martin, Hlobil Tomáš, Šefčík Filip, Janoušek Lukáš, Paulík Štěpán, Neděla Michal, Jeřábek Jakub, Flajzar David
OFS Blansko - Šmerda Michal, Blažek Ondřej, Pernica Lukáš, Širůček Adam, Panáček Petr, Maňousek Jiří, Souček Pavel, Skoupý Michal, Foler Václav, Kratochvíl Jiří, Andrlík Adam, Dokoupil Filip
FŠ Třebíč - Tesař David, Ondráček Filip, Široký Ondřej, Káčer Marian, Packa Tomáš, Pislcajk Marek, Lorenc David, Novotný Richard, Kolář Martin, Karásek Lukáš, Lorenc Marek, Kotrba Tomáš, Houser Radek

O několik slov jsem požádal vedoucího vítězného mužstva.

Vedoucí Drnovic: "Od 1. července se stěhujeme do Vyškova."

Jak to vypadá v Drnovicích s mužským fotbalem?
"Místní si zakládají v Drnovicích svůj tým. Mládež přechází od 1. července do Vyškova. Nový tým se bude jmenovat Vyškov nebo Vyškovsko, to se ještě neví."

Takže pan Gottwald se už do Drnovic nevrátí?
"To už je uzavřená kapitola. Určitě ne."

Kolik hráčů máte v mládežnických týmech?
"Máme dvanáct mládežnických mužstvech po 18-ti hráčích. U každého družstva působí dva trenéři."

Jak bude využit fotbalový stadion v Drnovicích?
"Přípravky a muži budou hrát ve Vyškově a žáci s dorostem v Drnovicích do doby než se ve Vyškově postaví další hrací plochy."

Slavnostní otevření šaten


[obrazek id="7193"]Těsně před 14 hodinou přišel okamžik, na který všichni čekali. Slovo si vzal místostarosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina. Ve svém projevu vzpomenul na bývalé hráče místního klubu, představil možné budoucí naděje a v neposlední řadě poděkoval panu poslanci Ladislavu Šustrovi a starostovi Moravského Krumlova Ing. Jaroslavu Mokrému. "Plní se sen i náš – o vlastním zázemí, vlastním klubovně, vlastní fotbalové hospůdce," nadále řekl Tomáš Třetina.

Slovo dostal i Ladislav Šustr, který přiznal, že se sportu v mládí moc nevěnoval, tak se to snaží vracet alespoň financemi. Na závěr řekl: „Chtěl bych říci sportovcům, važte si toho.“ Poté se ke slovu dostal i Jaroslav Mokrý, jenž poděkoval panu Šustrovi a zamyslel se nad světlou budoucností mladých fotbalistů, kteří zápolili v úterním dopoledni. Panu Šustrovi a Mokrému poděkoval i předseda místního klubu Pavel Brabec a trenér Karel Pelikán.

Asi ve 14:15 přestřihl Ladislav Šustr společně s Jaroslavem Mokrým slavnostní pásku a šatny byly oficiálně otevřeny.

Old Boys Moravský Krumlov – Bolkova jedenáctka


[obrazek id="7194"]Dalším bodem programu byl slavnostní zápas mezi starou gardou Moravského Krumlova a Bolkovou jedenáctkou, se kterou nepřicestoval duchovní otec Bolek Polívka, nicméně složení týmu bylo hvězdné. Trenér Karel Kroupa do Krumlova přivezl např. bývalé basketbalisty Kamila Brabence s Jiřím Pospíšilem, fotbalistu Luďka Grmelu, hokejistu Michala Konečného, amerického fotbalistu Richarda Hoška, syna Vladimíra Menšíka Petra, nebo zpěváky Boba Friedla a Jiřího Helána, kteří podpořili dobrou náladu svým zpěvem. Na tribuně vše pečlivě sledovala – trojskokanská mistryně světa z Atén 1997 - Šárka Kašpárková s Michalem Pogánym a Karlem Jarůškem. Samotný zápas skončil smírně 4:4.

Karel Jarůšek rozdával v Moravském Krumlově výbornou náladu a našel si čas i na zodpovězení několika otázek.

Karel Jarůšek: "Věřím, že se zanedlouho v Moravském Krumlově otevře i hřiště s umělým povrchem."

[obrazek id="4861"]Co Vás přivedlo do Moravského Krumlova?
"S Bolkovou jedenáctkou jsem dřív hrával, ale kvůli zranění už se jezdím na utkání pouze dívat. Navíc mi volal Vašek (Václav Vystčil), se kterým chodím na ryby - musím říci, že jen chodím, protože jsem ještě nic nechytil - tak jsem s radostí přijel."

Jak se Vám tady líbí?
"Líbí se mi tu, mám rád zeleň a tady je nádherná příroda. Já si myslím, že už sem tady v minulosti fotbal hrál, je mi to tu povědomé. Když se člověk podívá na místní areál, tak je patrné, že se zde fotbal dělá dobře. Věřím, že se zde v blízké budoucnosti postaví i hřiště s umělým povrchem. Prý je vše na dobré cestě"

Máte v klubu skauty, kteří navštěvují zápasy regionálních soutěží?
"Ano takové lidi máme, ale jezdí pouze na mládežnické zápasy. Mužskou kategorii nenavštěvují."

Vy osobně sledujete krajské soutěže?
(Úsměv) "Ano jistě, bydlím v Soběšicích. To by byla hanba, kdyby ne."

Takže víte kdo vede tabulku krajského přeboru?
"Ano to vím. Vede Blansko a poslední zápas vyhrálo 5:2 v Rosicích. S vedením Blanska se znám osobně a znám i hráče."

Den s fotbalem zakončilo povedené vystoupení domácích fotbalistů v mistrovském utkání proti Mokré. Popřejme novým kabinám dlouhou životnost a dobré zacházení s nimi.
[9.5. 2007 Jan Pešek]