Krejčí: Faldyna? Jednání ani nezačala

Krejčí: Faldyna? Jednání ani nezačala

Ve fotbale působí Vladimír Krejčí prakticky bez přestávky už zhruba 15 let. Za sebou má působení ve funkci ředitele Drnovic, ve stejné pozici působil i v 1. FC Brno, kde byl nějaký čas i majitelem oddílu. Jeho poslední štací byl Baník Ostrava, kde vykonával funkci sportovního ředitele. Před koncem roku ale před ním vyvstala výzva - vytáhnout 1. FC Slovácko ze zabřednuté herní i výsledkové krize.

Hozenou rukavici Vladimír Krejčí přijal a ve funkci ředitele v prosinci nahradil odvolanou Marcelu Mrázkovou. O tom, jak například vnímá podzimní účinkování klubu ve druhé lize, sdělil exkluzivně portálu eFotbal.cz.

K tomu řeknu něco jen velice stručně, protože jsem přišel až v prosinci. Ve funkci jsem nahradil paní Mrázkovou proto, abych zvrátil výkonnostní propad včetně negativních výsledků. To je náš hlavní a základní cíl do jarní části soutěžního ročníku.

Slovácko je v současné době těsně nad hranicí sestupu. S jakým umístěním byste byl na konci sezony spokojený?
Osobně? S postupem (důrazně). Ta otázka je položená tak, že na ni ani jinak nemohu odpovědět. Míra mého uspokojení ale bude záviset na míře zvýšené výkonnosti spojené s výsledky. Čím lepších výkonů a výsledků bude mužstvo dosahovat, tím budu spokojenější.

Co kauza Faldyna. Navázal jste na snahu vaší předchůdkyně ve funkci a snažíte se
vysočinského kapitána stále získat?

Nevím, jakou přestupovou politiku razilo předchozí vedení. To nemíním hodnotit, ale co se týče Faldyny, tak žádná jednání o jeho přestupu z Jihlavy do Slovácka nepokračují, a to z jednoho prostého důvodu, protože žádná ani nezačala.

Když jste do funkce nastoupil, nijak jste nezahálel a prakticky okamžitě se poroučel dosavadní trenér Jurkemik a čistka se nevyhnula ani hráčskému kádru. Kufry si balili například i zkušení Berger, Psohlavec a Ineman. Teď složení kádru odpovídá vašim představám?
Ke složení kádru neříkám vůbec nic, protože ho tvořím. Mohu ho pouze obhajovat nikoliv nijak komentovat. Skládám ho na moji zodpovědnost. Pouze k tomu můžu říct to, že rekonstrukce kádru vyplývá z důkladné analýzy jeho nedostatků. Doplnění mužstva se nám ale daří podle předem stanovených priorit. Jestli ta volba byla správná, ukáží až výsledky na jaře.

Říkáte, že nesete plnou zodpovědnost za složení kádru. Jakou roli má v tom případě hlavní trenér Mazura? Může vám do přestupové politiky hovořit?
Všechny kroky spojené s rekonstrukcí kádru vytvářím s tím, že je konzultuji s hlavním trenérem. Neudělám jediný krok, aniž by se s tím kouč neztotožnil. Diskuze a následná rozhodnutí jsou v kontextu dvou osob. Mé a trenéra.

Chystáte se ještě na přestupovém trhu ulovit nějakou posilu?
Dá se předpokládat, že jeden dílčí zásah ještě může přijít.

V rubrice 2. liga pod lupou už vyšlo:

Voženílek: Sním na Julisce o více divácích
Fulnek: Připravujeme se na třetí ligu!
Karviná: Cíle se nemění, chceme se zachránit!
Makoň: Měli jsme podmínky a Sparta je splnila
Navrátilec Simr: V Jihlavě začínám od nuly!

[ 22. 1. 2009 - David Kratochvíl | Foto: slovacky.denik.cz ]