Padla Valencia i Sevilla, Real pozvedl kapitán Raúl

Hráči Mallorcy zaskočili v utkání 20. kola Primera División čtvrtou Valencii, kterou porazili 3:1. Překvapivě prohrála také Sevilla. Ta podlehla v domácím prostředí 0:2 Santanderu. V nepřesvědčivých výkonech nadále pokračuje Atlético Madrid, které pouze remizovalo na hřišti Malágy. Naopak nezklamala Barcelona ani Real.

Ta totiž Numancii porazila 4:1. Sedmnáctý celek tabulky sice uhrál proti lídrovi soutěže bezbrankový poločas, ale na začátku druhé půle se v rozmezí pěti minut prosadili Messi a Eto´o a červenomodří rozpoutali další ofenzivní koncert. Za hosty dokázala po hodině hry snížit Jose Barkero, na což reagovali svěřenci kouče Guardioly dvěma trefami z kopaček Henryho a Messiho.

Barcelona, která si drží úctyhodný průměr 3,15 gólu na zápas, tak svému sobotnímu soupeři oplatila výsledek úvodního kola právě probíhajícího ročníku, kdy Katalánci v Numancii prohráli 0:1.

Nezaváhal ani Real, který gólem z kopačky kapitána Raúla ze 40. minuty udolal La Coruňu.
“Bílý balet“ se díky třem bodům napevno usadil na druhé pozici a na třetí Sevillu má po 20. kole tříbodový náskok.

Ve druhém sobotním duelu překvapivě nezískal všechny body Villarreal v utkání proti Osasuně. Domácí “žlutá ponorka“ šla ve 28. minutě do vedení po gólu Rossiho. Ovšem hosté si z El Madrigal odvezli velice cenný bod poté, co se v 65. minutě prosadil střídající Dady. V dresu Osasuny odehrál celé utkání i český reprezentační záložník Jaroslav Plašil.

Velké překvapení se zrodilo také na Mallorce. Domácí, kteří okupovali před utkáním 20. kola předposlední místo tabulky, přehráli čtvrtou Valencii. Ostrovní klub rozhodl o třech bodech již v prvním poločase, kdy vstřelil všechny tři branky. Dvakrát se trefil Jurado. Valencia se bez zraněného kanonýra Davida Villy dokázala gólově prosadit až dvacet minut před koncem utkání.

Dalším favoritem, který v tomto kole zaváhal, je Sevilla. Třetí celek ligové tabulky na domácím hřišti prohrál 0:2 se Santaderem, který hrál navíc od 32. minuty po vyloučení Serrana o jednoho muže oslaben. Hostům zařídili tři body César Navas a Nikola Žigič.

Ani ve čtvrtém utkání za sebou nedokázalo naplno bodovat Atlético, které remizovalo na půdě nebezpečné Malágy. Ta šla po brance Apoňa z 22. minuty do vedení. Alespoň bod zařídil madridskému klubu těšně před koncem prvního poločasu Heitinga. Do statistik utkání se zapsal i český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši, který po hodině hry viděl od rozhodčího Gómeze žlutou kartu.

Po čtyřech porážkách v řadě konečně zabralo Getafe. Před domácím publikem rozstřílelo Gijón 5:1. O tři body se nejvíce zasloužil autor třech branek Roberto Soldado, kterého kouč Muňoz poslal na hřiště již ve 13. minutě za zraněného Manua. Od blízkosti sestupových příček se odpoutala Huelva, která po Gijónu porazila brankou Camuňase i Betis Sevilla.