Kladrubský: V Číně bych hrát nemohl

Kladrubský: V Číně bych hrát nemohl

Pondělní duel se Suwonem Bluewings nedohrál, trenéři jej kvůli tržné ráně na hlavě po hodině hry raději stáhli. Ve finále už si ale Jiří Kladrubský zahrál celých devadesát minut. Univerzální fotbalista už se těší na herní soustředění do španělské Malagy, byť se kvůli němu podívá domů jen na skok. Internetové stránky Sparty přinesly se záložníkem rozhovor.

Vzpomněl jste si při finálovém utkání na krvavé zranění, které vám znemožnilo dokončit první duel v Číně?

Postižené místo jsem trošku cítil, zejména na začátku zápasu. Brzy jsem ale na všechno zapomněl a můžu říct, že mě nic neomezovalo.

Před začátkem turnaje se hodně spekulovalo o složitější aklimatizaci, v Číně je přeci jen o sedm hodin více, než ve středu Evropy.

Ačkoliv jsem prospal prakticky celý let, první den v Hongkongu jsem byl trochu mimo sebe. Potom se ale všechno upravilo a fungovalo bez potíží.

Dá se váš finálový soupeř srovnat s některým z protivníků, s nimiž se potkáváte v Čechách?

Těžko. Asijský fotbal je od evropského úplně odlišný. Zpočátku jsme si dělali legraci, že získat angažmá v Číně by nebylo špatné. Po čerstvých zkušenostech ale mohu říci, že v téhle zemi bych působit nemohl. Byl jsem hodně překvapený, jak moc tvrdou hrou se Číňani prezentovali, neustále předváděli ostré skluzy, přehnaný důraz, tvrdé zákroky bez míče. Fauly ale vesměs zůstávaly bez odezvy, rozhodčí rozdával žluté karty jen nám.

Stihli jste si během pobytu se spoluhráči prohlédnout Hongkong?

Na několika procházkách jsme poznali alespoň trochu odlišný a zajímavý život asijského velkoměsta. Po památkách jsme ale nechodili, nebyli jsme v Hongkongu kvůli turistice.

Po návratu do Prahy budete mít necelé dva dny, než se znovu vydáte pryč, konkrétně do Malagy. Co za krátkou dobu plánujete stihnout?

Rozhodně se chystám zajet do Českých Budějovic, navštívit rodinu a přítelkyni. Byť to bude opravdu jen na skok, chci svoje nejbližší určitě vidět.

Máte radost z toho, že kondiční přípravu vystřídá v Malaze herní trénink?

Do Španělska se těším moc. Nabírání fyzičky asi nebaví nikoho, ale dobře víme, jak moc je potřeba. Čeká nás těžké jaro, všichni jsme teď pracovali naplno. V Malaze se sehrajeme a pevně doufám, že na jaře budeme předvádět dobré výkony.

[ 30.1.2009 - eFotbal.cz | Foto: sparta.cz ]