AC Milán porazil Lazio a je druhý

Lazio Řím ve 22. kole Serie A doma vyhořelo v souboji s AC Milán a živě se mluví o odvolání Delia Rossiho. Vyhořel i Juventus, který doma podlehl ve skvělé formě hrajícímu Cagliari.

Inter ani Juventus nebodovaly naplno

Juventus začal doma proti Cagliari v sobotu a rychle prohrával brankou Biondiniho. Fanoušci Staré dámy ale ale měli už v poločase znovu důvod k úsměvu. Sissoko a Pavel Nedvěd vývoj zápasu otočili a zdálo se, že vše dopadne podle očekávání. Jenomže Cagliari má formu a září především útočník Jeda. Právě on deset minut po obrátce vyrovnal a začínalo se znovu. Cagliari má v útoku skvělý potenciál, což koneckonců potvrdil vítěznou brankou střídající Alessandro Matri.

Toho mohl využít Inter a vzdálit se Juventusu už na devět bodů. Milánští také začali doma proti Turínu aktivně, jenomže Matteo Sereni měl opět svůj den a v první půli žádnou šanci Interu do branky nepustil. Po přestávce navíc přišel šok a Rolando Bianchi po rohu poslal do vedení hosty. Za deset minut sice vyrovnal stoper Burdisso, ale nic víc se Interu nepovedlo. Ze závěrečného tlaku Mourinhovi svěřenci vytěžili pouze dvě tyče a zaokrouhlili tak svůj bodový zisk na 50.

Milán vyhrál v Římě, je už druhý

Zaváhání vedoucí dvojky využil AC Milán. Ten nastoupil v Římě proti Laziu a těsně před poločasem šel do vedení zásluhou Pata. Rozhodnutí přišlo hned po přestávce, hráči Lazia viděli několik zbytečných žlutých karet a navíc dostali druhý úder od Ambrosiniho. Milán pak utkání kontroloval a v závěru ještě přidal pojistku Kaká.
AC se tak posunulo o bod před Juventus na druhé místo, kterému navíc dýchá na záda čtvrtý CFC Janov. Tomu výhru nad Palermem vystřelil až těsně před koncem Domenico Criscito.

Po sérii výher naopak zaváhal AS Řím. Vlci prohrávali v Kalábrii s Regginou brankou Corradiho z penalty, ale rychle dokázal vyrovnat David Pizarro. Po změně stran navíc dokázal tentýž hráč poslat Vlky do vedení, ke třem bodům to ale nakonec nestačilo. O remíze rozhodl deset minut před koncem Francesco Cozza.

Udine veze bod z Kampánie

Velký návrat se povedl Udinese. To na hřišti Neapole nejprve pokořil brankou Lavezzi a po třech minutách přidal druhou trefu Marek Hamšík. Friuliani se ale nezvdali a z penalty rychle snížil kapitán Di Natale. Aby toho nebylo v prvním poločase málo, tak ještě těsně před přestávkou Fabio Quagliarella vyrovnal. Ve druhém poločase se už nic nestalo a oba týmy tak berou po bodu.

Dvě minuty stačily ke všemu podstatnému ve Veroně. Sampdorii nejprve poslal do vedení první brankou v novém dresu Pazzini, ale hned po rozehrávce vyrovnal Luca Rigoni na konečných 1:1. Jediná branka pak stačila k výhře Atalantě nad Catanií, po pětadvaceti minutách ji vstřelil Tiberio Guarente.

Velký výkon za sebou má Lecce. To vedlo v Sieně brankou Tiribocchiho, ale ještě před přestávkou viděl během šesti minut dvě žluté Giacomazzi a Lecce dohrávalo hodinu v deseti. I v oslabení ale dokázal Jose Castillo zvýšit na rozdíl dvou branek a rozhodl. Domácí Siena se totiž zmohla už pouze na snížení Ghezzala.

Zápas Bologna - Fiorentina byl kvůli přívalu sněhu odložen.