Prezident Realu po dvou měsících rezignoval

Prezident Realu po dvou měsících rezignoval

FERNANDO MARTÍN rezignoval ve středu v noci na prezidentskou funkci v Realu Madrid. Učinil tak vzápětí poté, co představenstvo v hlasování rozhodlo o vypsání předčasných voleb. Martín na ztrátu důvěry reagoval po pouhých dvou měsících ve funkci okamžitým odstoupením, dočasně po něm post převezme podle španělských médií dosavadní ředitel Luis Gomez-Montejano, coby nejstarší člen předsednictva.

"Výbor se jednomyslně rozhodl vyhlásit předčasnou volbu prezidenta," uvedl na tiskové konferenci klubový mluvčí ENRIQUE SANCHEZ s tím, že výbor přijal rezignaci Martína, který se může o post znovu ucházet. Původně se měly volby konat až v roce 2008.

Real prožívá výkonnostní krizi. V domácí soutěži je třetí a třetím rokem za sebou zakončí sezonu bez zisku některé z trofejí.

Martín se stal šéfem klubu 27. února po odstoupení dlouholetého prezidenta Florentina Péreze. Za hlavní cíl si vytkl najít renomovaného kouče, který by měl vybudovat nové, mladší mužstvo, ale dosud žádný jmenován nebyl. Martín se poroučel den poté, co jeden z jeho klenotů Zinédine Zidane oznámil, že po mistrovství světa ukončí kariéru.

[ 27.4.2006 - ČTK / eFotbal.cz. Foto: Reuters ]