Inter nezaváhal a dál uniká, Juventus je druhý

Inter Milán ve 23. kole Serie A opět nezaváhal a díky remíze AC Milán má k dobru už sedmibodový náskok. Na opačném konci tabulky naopak začíná výrazněji ztrácet Reggina.

Inter bez problémů, AC doma selhalo

Inter Milán jako jediný z vedoucí trojice zvládl své utkání bez problémů. Už ve dvanácté minuté ho poslal na hřišti Lecce do vedení Zlatan Ibrahimovič a Inter bez problémů vedení držel. Klidný závěr pak Interu zajistili Luis Figo a Dejan Stankovič, kteří tak stanovili konečné skóre na 3:0.

O mnoho hůře dopadl AC Milán. Ten byl sice doma proti Reggině jasným favoritem, to ale na hřišti neplatilo a hosty poslal překvapivě do vedení David Di Gennaro. Milán byl neschopný vstřelit branku, alespoň bod tak Rossoneri zajistil proměněnou penaltou Kaká. Ten se ale v závěru zápasu zranil a jeho start v příštím kole v derby je ohrožen.

Juventus rozhodl až v závěru

Na druhé místo se tak mohl vrátit Juventus, který na hřišti Catanie ale málem potopil Vincenzo Iaquinta. Ten sice poslal svůj tým do vedení už po deseti minutách, jenže při oslavě dostal žlutou kartu za svlečený dres a když hned po rozehrávce hrubě fauloval, viděl žlutou kartu číslu dvě a ve 12. minutě zamířil do šaten.
Domácí toho využili po přestávce, když dorážkou vyrovnal Takayuki Morimoto. Juventusu ale přálo i štěstí, v nastaveném čase se po rohovém kopu Pavla Nedvěda trefil střídající Poulsen a vrátil Juventus na druhé místo.

V podobné situaci bylo i Lazio na hřišti Fiorentiny. Biancocelesti totiž oslavil už v 18. minutě svým vyloučením Lorenzo De Silvestri a hosté tak hráli přes hodinu v deseti. Dlouho ale drželi bezbrankovou remízu, až těsně před koncem druhé půle se trefil Alberto Gilardino a zajistil tak fialkám tři body. Až v závěru zápasu
rozhodlo také Udinese. To se doma proti Bologni dlouho nemohlo prosadit, kýžené tři body mu zajistil až v nastaveném čase střídající Alex Sanchez.

Řím bez problémů přehrál Janov

Vzhůru tabulkou se dál tlačí AS Řím. Vlci dávají zapomenout na podzimní krizi a nyní bez problémů přehráli CFC Janov a v tabulce na něj bodově dotáhli. Brankově hosty načal Cicinho, po obrátce pojistku přidal Vučinič. Domácím potom situaci zkomplikoval Rodrigo Taddei, který viděl druhou žlutou a musel pod sprchy. Hosté ale
hráli přesilovku pouze čtvrthodinku, poté viděl druhou žlutou i Sculli a počet hráčů se vyrovnal. Toho stihl ještě v nastavení využít Julio Baptista, který tak stanovil konečné skóre na 3:0.

Cagliari prokazovalo před domácím zápasem s Atalantou skvělou formu, ta ale v utkání vůbec nebyla vidět. Nevýrazný výkon Cagliari v první půli navíc dovršil ještě před poločasem červenou kartou Diego Lopez. Toho Atalanta využila dokonale a první brankou v dresu Atalanty rozhodl Luca Cigarini.

Hamšík se znovu trefil, Neapoli to ale nestačilo

Ve večerní dohrávce hostilo Palermo Neapol a další branku si v ní připsal Marek Hamšík. Jeho týmu branka ale vůbec nepomohla, už po patnácti minutách totiž vedli domácí Rosanero brankami Migliaccia a Fabia Simplicia o dvě branky. Ani snížení Hamšíka tak Neapoli nepomohlo, vyrovnat už hosté nedokázali a na výhru už čekají pět
zápasů.

Turín se dál topí v sestupových vodách a potřeboval doma porazit Chievo, konkurenta v boji o udržení. K tomuto cíli Toros příbližíil po hodině hry Nicola Ventola, ale veronský Vincenzo Italiano ukázal, že je právem považován za klíčového muže Chieva a svou brankou zajistil hostům remízu. Siena se utkala v Janově s domácí Samdorií a překvapivě šla do vedení brankou Vergassoly. Domácí ale brankami orámovali poločas a
Belucci s Pazzinim skóre otočili. Hostům ale vyšlo střídání, Massimo Maccarone přišel na hřiště a po pouhé minutě už vyrovnával na konečných 2:2.

Italská fotbalová liga - 23. kolo

AS Řím - FC Janov 3:0 (47. a 90.+1 Vučinič, 27. Cicinho),
Cagliari - Bergamo 0:1 (66. Cigarini),
Catania - Juventus Turín 1:2 (50. Morimoto - 10. Iaquinta, 90.+2 Poulsen),
FC Turín - Chievo 1:1 (64. Ventola - 83. Italiano),
Fiorentina - Lazio Řím 1:0 (89. Gilardino),
Sampdoria Janov - Siena 2:2 (45. Bellucci, 51. Pazzini - 21. Vergassola, 79. Maccarone),
Udine - Boloňa 1:0 (90. Sanchez),
Lecce - Inter 0:3 (12. Ibrahimovic, 72. Figo, 82. Stankovic),
AC Milán - Reggina 1:1 (67. Kaká z pen. - 34. Di Gennaro)