Diego zachránil pro Werder remízu s AC Milán

[b]Aktualizováno.[/b] Obhájci prvenství v Poháru UEFA fotbalisté Zenitu Petrohrad se přiblížili postupu do osmifinále, když v úvodním duelu 3. kola doma porazili 2:1 Stuttgart. Přispěl k tomu i Radek Šírl, který odehrál celé utkání, naopak za německý celek nenastoupil Jan Šimák. Blízko postupu je i Hamburk s Davidem Jarolímem, naopak ztrátu dvou branek musí dohánět Wolfsburg s Janem Šimůnkem.

Zenit těžil především z rychlého vedení, protože už po 97 sekundách hry z dorážky otevřel skóre Maďar Szabolcs Huszti. Soupeř se sice brzy oklepal z inkasované branky a šestistupňového mrazu se sněžením a v 15. minutě vyrovnal kanonýr Mario Gomez svou šestou trefou v tomto ročníku Poháru UEFA, ale na poločasovou přestávku šel s náskokem Zenit. Ve třetí minutě nastavení zamířil přesně Anatolij Timoščuk a zajistil domácím vítězství, jelikož po změně stran už nikdo neměl přesnou mušku.

Již devátý gól v této sezoně Poháru UEFA dal brazilský útočník Vágner Love a upevnil si postavení v čele tabulky střelců. Navíc zařídil CSKA Moskva cennou remízu 1:1 na hřišti Aston Villy. Domácí vyrovnali po hodině hry po chybě hostujícího brankáře, který nechytil slabou střelu Johna Carewa do středu branky.

Za CSKA nenastoupil ani jeden z Čechů. Luboš Kalouda se nevešel ani na lavičku a Tomáš Necid nemohl hrát, jelikož v Poháru UEFA nastoupil již za pražskou Slavii.

Velmi blízko k postupu má St. Etienne. Francouzský klub vyhrál 3:1 na hřišti Olympiakosu Pireus a především třetí branka v posledních sekundách zápasu zásluhou Bafetimbiho Gomise byla hodně důležitá. Pokud by totiž chtěl řecký celek myslet na postup, musí v odvetě nastřílet ve Francii minimálně tři góly.

Ještě lepší pozici do odvety si vydobyl Hamburk, který na hřišti Nijmegenu vyhrál 3:0. Podílel se na tom i záložník David Jarolím, který patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti.

Zápas musel být v druhé půli na chvíli přerušen, protože slovinského sudího Darka Ceferina zasáhl jeden z fanoušků mincí do hlavy a sudí se musel s krvavým zraněním nechat ošetřit.

Naopak hodně složité to bude mít další německý tým Wolfsburg, který i se stoperem Janem Šimůnkem v sestavě prohrál 0:2 na hřišti Paris St. Germain. Francouzský celek o výhře rozhodl až v závěrečné desetiminutovce, kdy se dvakrát prosadil Guillaume Hoarau, který přitom kvůli zranění málem nenastoupil.

To Werder Brémy na poslední chvíli zachránil domácí remízu 1:1 s AC Milán, když šest minut před koncem vyrovnal Diego. Hosté si tak pokazili dobře rozehraný zápas, v němž vedli po gólu Fillipa Inzaghiho a navíc měli hned několik šancí na potvrzení náskoku. Právě Inzaghi dokonce trefil břevno.

Český reprezentant Marek Jankulovski zůstal jen na lavičce Milána, kde začínal i hvězdný David Beckham. Ten se nakonec na hřiště dostal na poslední čtyři minuty.

Na střelecké představení ze základní skupiny Poháru UEFA nenavázal Milan Baroš, který stejně jako jeho spoluhráči nedokázal překonat obranu Bordeaux. Galatasaray Istanbul tak s francouzským soupeřem uhrál bezbrankovou remízu a o postupu rozhodne odveta, která se stejně jako ostatní zápasy hraje příští týden.

Pohár UEFA, středeční výsledky:

Aston Villa - CSKA Moskva 1:1 (0:1)
Branky: 69. Carew - 14. Vágner Love
Čeští fotbalisté CSKA Tomáš Necid a Luboš Kalouda v nominaci na zápas nebyli, nejsou na soupisce pro Pohár UEFA.

Olympiakos Pireus - St. Etienne 1:3 (0:2)
Branky: 63. z penalty Djordjevič - 12. Ilan, 43. Dernis, 90. Gomis

Dynamo Kyjev - Valencie 1:1 (0:1)
Branky: 61. Milevskij - 8. Silva. ČK: 64. Milevskij (Dinamo)

Zenit Petrohrad - Stuttgart 2:1 (2:1)
Branky: 2. Huszti, 45. Tymoščuk - 15. Gomez
Český fotbalista Zenitu Radek Šírl odehrál celý zápas, v 29. minutě uviděl žlutou kartu. Jan Šimák z hostujícího celku zůstal na lavičce náhradníků.

Werder Brémy - AC Milán 1:1 (0:1)
Branky: 84. Diego - 36. Inzaghi
Rozhodčí: Dean (Angl.)

Girondins Bordeaux - Galatasaray 0:0
Rozhodčí: Circhetta (Švýc.)

Paris St. Germain - Wolfsburg 2:0 (0:0)
Branky: 80. a 85. Hoarau
Rozhodčí: Moen (Nor.)