Jankulovski zvažuje konec v reprezentaci

Obránce reprezentace a italského AC Milán Marek Jankulovski zvažuje po údajné "pařbě" po středečním kvalifikačním zápase se Slovenskem své další působení v národním mužstvu.

Jankulovski zvažuje konec v reprezentaci
Český obránce se ohradil proti informacím bulvárních novin, které uvedly, že je jedním z hráčů zapletených do údajného "večírku" po prohraném zápase se Slovenskem. Na něm prý osm fotbalistů národního týmu "pařilo" až do rána i ve společnosti několika žen.

"Jsem znechucen informacemi zveřejněnými v českých médiích, týkajícími se mé údajné účasti na tzv. 'pařbě' po prohraném kvalifikačním zápase se Slovenskem. Tyto informace jsou nepodložené a zejména lživé. Trenér Rada a další členové realizačního týmu reprezentace jsou mi svědky, že jsem s nimi strávil večer v prostorách hotelu Praha pozápasovou diskusí. Hotel jsem opustil až ráno cestou na letiště," říká Jankulovski.

Český obránce uvažuje o konci reprezentační kariéry. "Tuto poslední mediální kampaň, pokus o očernění mého jména a útok na mou osobu považuji za natolik závažné, že uvažuji o konci reprezentační kariéry. Rodina i mé nejbližší okolí mě v těchto myšlenkách podporují," pohrozil.

"Vždy jsem usiloval o to podávat co nejlepší výkony a čestně reprezentovat naší zemi, na hřišti i mimo něj. Ale atmosféra honu za senzací a vymýšlení závažných obviněni, která se následně objevují ve všech mediích a
uvádějí širokou veřejnost a zejména fotbalové fanoušky v omyl, jsou pro mě jednoduše neakceptovatelná a budu se proti nim bránit všemi dostupnými právními prostředky," uvedl.

"Své finální rozhodnutí ohledně reprezentační budoucnosti budu konzultovat s vedením fotbalové reprezentace v nejbližší době," zakončil Jankulovski.

[ 5. 4. 2009 - MediaFax | Foto: ČTK ]