Řím stoupá vzhůru, Juventus zaskočilo Chievo

Juventus Turín ve 30. kole italské ligy překvapivě ztratil body se zachraňujícím se Chievem, když doma jen remizoval 3:3. Všechny tři góly hostů dal útočník Sergio Pellissier, včetně vyrovnávací branky v poslední minutě. Juventus tak z druhého místa ztrácí šest bodů na vedoucí Inter, který však má zápas k dobru.

Chievo bylo Juventusu překvapivě vyrovnaným soupeřem. Dvakrát se dokonce ujalo vedení. Nejprve si Pellissier naběhl za obranu a obešel i gólmana Buffona, pak sice Juventus vyrovnal zásluhou stopera Chielliniho, který zužitkoval patičku střídajícího Camoranesiho, jenže ještě do půle hosté předvedli akci jako přes kopírák a Pellissier znovu poslal Chievo do vedení.

V druhém poločase Juventus na hřišti vládl a dvěma góly skóre otočil, jenže v samotném závěru chybující obrana znovu neuhlídala Pellissiera, který hlavou vyrovnal.

První půli v sestavě Juventusu odehrál i český reprezentant Zdeněk Grygera, Pavel Nedvěd zůstal jen na lavičce náhradníků.

Čtvrté místo v tabulce, jež znamená účast v Lize mistrů, stále drží FC Janov, který dnes vyhrál 1:0 na hřišti poslední Regginy a udržel dvoubodový náskok před pátou Fiorentinou.

Ta si výhru 2:1 na hřišti Bergama zajistila až v předposlední minutě. Domácí se sice na začátku druhé půle dostali do vedení, jenže v 58. minutě fauloval unikajícího soupeře Peluso a dostal červenou kartu. Rozhodčí navíc nařídil pokutový kop, který Jovetič proměnil. Fiorentina, na jejíž lavičce seděl český stoper Ondřej Mazuch, poté oslabeného soupeře zatlačila. Až v závěru zblízka udeřil aktivní Gilardino a zajistil hostům vítězství.

Už podvanácté v řadě nezažili pocit vítězství fotbalisté Neapole. Tentokrát se jim až v nastaveném čase podařilo zachránit alespoň remízu 2:2 na hřišti Sampdorie Janov. Dělbu bodů zařídil argentinský útočník Denis, Neapol je jedenáctá a stále o bod před dnešním soupeřem.

Italská liga - 30. kolo:

Bergamo - Fiorentina 1:2 (48. Plasmati - 59. Jovetič z pen., 89. Gilardino)
AS Řím - Boloňa 2:1 (12. a 58. obě z pen. Totti - 26. Marazzina)
Cagliari - Catania 1:0 (79. Matri)
Juventus Turín - Chievo 3:3 (34. Chiellini, 53. vlastní Yepes, 79. Iaquinta - 25., 44. a 90. Pellissier)
Palermo - FC Turín 1:0 (51. Cavani)
Reggina - FC Janov 0:1 (77. Motta)
Sampdoria Janov - Neapol 2:2 (28. a 63. Palombo - 44. Zalayeta, 90. Denis)
Siena - Lazio Řím 2:0 (25. Galloppa, 85. Maccarone).