Real neporazil Villarreal, dává šanci Valencii

Real Madrid zaváhal v zápase 37. kola španělské Primera División a ztratil body s Villarrealem. Remíza 3:3 na San Bernabeu znamená, že má Bílý balet na druhém místě před Valencií pouze jednobodový náskok a dává jí šanci na posun na příčku zajišťující přímý postup do Ligy mistrů.

Real sice vedl už ve 23. minutě po gólu Baptisty, ale po deseti minutách si dal vlastní gól. Krátce nato poslal hosty do vedení Diego Forlán. Posunout k úspěchu mohl tým loučící se Zinedine Zidane, který srovnal v 67. minutě na 2:2 hlavou po Beckhamově centru, jenže po faulu (a vyloučení) Ramose kopal Forlán v závěru penaltu a bez problémů ji proměnil - 2:3. I v deseti ovšem stihl Real vyrovnat. Podruhé v zápase se minutu po gólu hostí trefil Baptista.

Zidane se alespoň gólem odměnil tisícům příznivců, kteří ho zdravili skandovaným potleskem i plakáty s jeho číslem 5.

Celta Vigo pouze remizovala na hřišti trápícího se San Sebastianu 2:2 a pustila před sebe na pátou příčku Sevillu. Sevilla ohrožuje i čtvrtou Osasunu Pamplona, která prohrála se Santanderem.

Domácí San Sebastian navíc ostudně prohospodařil dvougólový náskok. V 5. minutě se trefil z penalty Prieto a v 9. minutě byl vyloučen hostující Perera. Když přidal Skoubo v 39. minutě druhý gól, zdálo se být rozhodnuto. Vigo však i o deseti dokázalo dvoubrankové manko smazat. Úspěšnou exekucí pokutového kopu v 45. minutě a gólem ze hry ve druhé půli se o to zasloužil Baiano.

Getafe odsoudilo k sestupu Cádiz, když vyhrálo na domácím hřišti 3:1. Ani čtvrtá Osasuna se na hřišti Santanderu nepředvedla v nejlepším světle a stále nemá jistou čtvrtou příčku zaručující účast v předkole Ligy mistrů. Hosté prohráli 1:2. Do vedení je sice v 55. minutě poslal Miloševič, ale v posledních deseti minutách otočili výsledek Alfaro a Antonito. Kolo před koncem je jejich náskok na pátou Sevillu tříbodový, ale rival má ještě utkání k dobru. Zaragoza si bez problémů porčadila s Alavésem - 3:0 a Betis porazil Mallorku 2:1.

V posledním nedělním zápase prohrála La Coruňa s ještě nedávno sestupem ohroženým Bilbaem 1:2. Domácí poslal do vedení Arizmendi, ale v 70. minutě vyrovnal Casas a těsně před koncem proměnil penaltu hostující Orbaíz. La Coruňa má na domácím Riazoru mizernou bilanci - v sezóně zde vyhrála jen šestkrát a osmkrát prohrála. Venku přitom ztratila všechny tři body jen čtyřikrát.

Barcelona poslední zápas na Nou Campu zvládla

Barcelona porazila už v sobotu městského rivala Espaňol 2:0 a už jistý mistr má v čele tabulky 82 bodů a královský dvanáctibodový náskok na Real Madrid.

V boji o pátou příčku si polepšil finalista Poháru UEFA Sevilla, která porazila již jistého sestupujícího Málagu na jejím hřišti 2:0 a má jistotu, že si evropské poháry zahraje i příští rok. Na šestou Celtu Vigo má nyní Sevilla jednobodový náskok. Sedmá La Coruňa už se na ni dotáhnout nemůže.

Sevillský tým posunul do vedení už v 17. minutě Renato krásnou ranou z 25 metrů. Pojistku pak přidal až těsně před závěrečným hvizdem z rychlého protiútoku Sales.

Utkání na barcelonském Nou Campu nasměroval vlastní gól hostujícího Jarqueho ve 20. minutě a pět minut po přestávce se už posedmnácté v sezóně trefil brazilský kouzelník Ronaldinho, který má zejména v posledních kolech excelentní střeleckou formu. Barcu čeká v lize ještě poslední zápas - příští týden se šampión představí na hřišti Bilbaa. Po utkání ovšem kapitán Barcy Puyol převzal z rukou svazového šéfa Villara mistrovský pohár, s nímž se tým v neděli vydá na oslavnou jízdu městem.

Domácí Valencia na Mestalle opět zaváhala, když nedokázala porazit Atlético Madrid. Po remíze 1:1 se sice bodově dotáhla na druhý Real, ale ten má nedělní duel s Villarrealem na San Bernabeu k dobru. Valencii dostal do vedení v 11. minutě ostrostřelec Villa, který se tentokrát trefil z penalty, ale za devět minut vyrovnal Maxi Rodriguéz a nervózní domácí ani hosté už se gólově - přes několik šancí na obou stranách - neprosadili.

Výsledky - 37. kolo:

La Coruňa - Bilbao 1:2 (19. Arizmendi - 70. Casas, 87. Orbaíz)
Real Madrid - Villarreal 3:3 (23. a 88. Baptista, 67. Zidane - 31. Mejia, 39. a 86. z pen. Forlán)
Valencia - Atlético Madrid 1:1 (11. Villa z pen. - 20. Maxi)
Barcelona - Espaňol Barcelona 2:0 (20. vlastní Jarque, 51. Ronaldinho)
Málaga - FC Sevilla 0:2 (18. Renato, 90. Sales)
Betis Sevilla - Mallorca 2:1 (22. vlastní Pereyra, 35. Robert - 59. Yordi)
Zaragoza - Alavés 3:0 (57. Milito, 69. Savio z pen., 75. Oscar)
San Sebastian - Vigo 2:2 (7. Prieto z pen., 38. Skoubo - 45. z pen. a 56. Baiano)
Getafe - Cádiz 3:1 (69. Pulido, 77. Pachon, 89. Riki - 21. Lobos)
Santander - Pamplona 2:1 (80. Alfaro, 87. Antonito - 55. Miloševič).

[ 7.5.2006 - eFotbal.cz. Foto: Reuters ]