Lazio ovládlo Řím, Janov udolal Juventus

Ve šlágru kola zvítězilo Lazio, které i díky skvělému začátku porazilo AS Řím. Naopak zaváhal Inter i Juventus, který prohrál v Janově. Kriketáři tak dál bojují o Ligu mistrů.

Inter zaváhal, Milán zachránil Seedorf

Inter začal doma s Palermem velmi dobře. Nejprve využil přesný centr Mario Balotelli a Inter už po čtvrthodině hry vedl. Ještě před poločasem pak byl faulován ve vápně Ibrahimovič a z nařízené penalty sám zvýšil vedení Interu. Po přestávce ale Palermo přidalo a dvacet minut před koncem snížil Cavani. Neuběhly pak ani tři minuty a bylo vyrovnáno. Obrana Interu nedokázala pokrýt střídajícího Succiho, ten si naběhl na centr ze strany a z blízka překonal Tolda.

Naopak jediná branka stačila k výhře AC Milán. Chievo sice doma hrozilo, ale nedokázalo víc než trefit břevno Didovi branky. Ještě v první půli pak putoval na tribunu hostující trenér Ancelotti a už z tribuny tak sledoval ve druhém poločase jedinou gólovou akci utkání. Seedorf si naběhl na velké vápno na sklepnutí Inzaghiho a rozhodl utkání.

Souboj o Ligu mistrů: Řím podlehl Laziu, Janov porazil Juventus

Skvělý úvod zajistil Lazio výhru v derby. Už ve druhé minutě zůstal ve vápně Vlků volný Goran Panděv a Lazio vedlo. Hned po brance se pak předvedl Mauro Zárate. Nádhernou střelou z dálky vymetl růžek Doniho branky a ve čtvrté minutě Lazio vedlo 2:0. Brzy bylo ale sníženo, po rohu se k míči dostal Philippe Mexes a propálil Musleru. Další branky přišly až ve druhé půle. Nejprve Foggia zamotal míč u lajny a jeho přesný centr trefil Lichtsteiner na 3:1. Utkání se poté vyhrotilo a do sprch postupně putovali Panucci, Mexes a Matuzalem. Římu poté vykřesal naději brankou De Rossi, ale Aleksandar Kolarov nakonec ještě pojistil výhru Lazia.

Hodně branek padlo i v Janově, kam přijel Juentus. Domácí začali skvěle a hned v prvním poločase se dvakrát trefil Thiago Motta. Z penalty ale snížil Del Piero a Juventus tlačil. Ve druhé půli byl vyloučen Mauro Camoranesi, ale Juventus tlačil i v deseti a nakonec vyrovnal, když se po přihrávce Pavla Nedvěda trefil Vincenzo Iaquinta. Janov ale zabojoval a dvě minuty před koncem se z brejku trefil Raffaele Palladino, který přišel právě z Juventusu a rozhodl o výhře Janova.

Nezaváhala ani Fiorentina. Tu doma proti Cagliari poslal do vedení přesnou střelou z vápna Manuel Pasqual. Půl hodiny před koncem pak přišli hosté o vyloučeného Agostiniho, ale pojistku pro Fiorentinu přidal až pět minut před koncem Juan Manuel Vargas. Hosté sice pak dokázali snížit brankou Daniela Ragatzu, ale vyloučení Caniniho poté jejich snahu definitivně ukončilo.

Neapol znovu nevyhrála

Znovu nedokázala vyhrát Neapol. Tentokrát skončil její zápas doma s Atalantou bez branek. Dlouho se nedokázali prosadit ani hráči v zápase Reggina - Udinese. Okolo šedesáté minuty ale domácí Lanzaro a Barilla viděli červené karty a Udine dostalo výhodu dvou mužů v poli navíc. Využilo ji až v samém závěrů, kdy se dvakrát trefil Antonio Floro Flores.

Nezaváhala ani Sampdoria. Tu poslal na hřišti Lecce brzy do vedení Giampaolo Pazzini a ještě do poločasu zvýšil z penalty Cassano. Po obrátce sice z penalty snížil domácí Caserta, ale pak byl vyloučen domácí Giacomazzi a těsně před koncem další penaltu proměnil znovu Cassano.

Až v závěru padali branky v Turíně, kde hrála Catania. Nejprve se trefil domácí Bianchi, vzápětí ale vyrovnal za hosty Martínez. To do konce chybělo pouhých 5 minut, když ale zbývali dvě, trefil se Cesare Natali a Toros tak slaví tři body. Naopak hodně branek padalo v Bologni. Siena tu vedla už po deseti minutách brankami Calaia a Portanovy 2:0. Pak sice snížil Marazzina, ale Siena ve druhé půli definitivně rozhodla, když branky přidali ještě Ghezzal a Kharja.