Divadlo na Stamford Bridge poslalo dál Chelsea

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Chelsea a Liverpoolu předvedli v úterním čtvrtfinálovém utkání Ligy mistrů parádní ofenzivní představení, ve kterém padlo hned osm branek. Liverpool sice vedl po prvním poločase o dvě branky, jenže domácí výsledek otočili, poté se sice opět o postup báli, jenže v úplném závěru kapitán Chelsea Lampard vyrovnal na konečných 4:4. Semifinále si zahraje i Barcelona, která v odvetném utkání remizovala na hřišti Bayernu Mnichov 1:1.

V prvním poločase existovalo na Stamford Bridge pouze jediné mužsvo. Liverpool vstoupil do utkání výborně a první velkou šanci spálil kanonýr Torres, jenž branku po přihrávce Lucase přestřelil. Na úvodní gól se čekalo do 19. minuty. Přímo z trestného kopu nachytal gólmana Petra Čecha Fábio Aurélio, který poslal Liverpool do vedení. Hosté byli aktivnější i nadále a ve 27. minutě šli do dvoubrankového vedení. Obránce Ivanovič totiž držel v pokutovém území Alonsa a sudí Cantalejo nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil sám postižený hráč. V závěru poločasu nejistý Petr Čech svůj tým podržel poté, co vyškrábl střelu Kuyta.

Do druhé půle vstoupili domácí ofenzivněji a v 51. minutě snížili po kuriózní situaci. Centr Anelky lehce tečoval Didier Drogba a brankář Reina si nešťastně srazil míč za svá záda. V 56. minutě bylo liverpoolskému gólmanovi opět velké horko po trestném kopu Drogby, který branku jen těsně minul. O minutu později se ovšem situace opakovala a tentokráte se k trestnému kopu postavil obránce Alex. Ten parádní a tvrdou ranou prostřelil bezmocného Reinu.

V 76. minutě mohlo být s Liverpoolem ještě hůře, jenže tutovku po průniku Drogby zazdil Ballack, jenž ve stoprocentní šanci Reinu nepřekonal. Během následujících dvou minut se dostali svěřenci kouče Beníteze ovšem opět do hry o postup. V 81. minutě napřáhl za pokutovým územím Lucas Leiva a jeho střelu srazil za Čechova záda spoluhráč Essien a o dvě minuty později se prosadil z malého vápna hlavou Dirk Kuyt, který vrátil hostům vedení. To však vydrželo Liverpoolu pouze šest minut, protože po nahrávce Anelky vyrovnal na konečných 4:4 kapitán Chelsea Franck Lampard. Jeho střela se otřela o obě tyče a zapadla do sítě bezmocného Reiny. V úplném závěru mohl Liverpoolu zajistit vítězství náhradník N´Gog, ovšem jeho střelu vyhlavičkoval z branky Essien.

Do semifinále prošla i Barcelona, která po úvodní výhře nad Bayernem 4:0 na půdě německého celku remizovala 1:1. Svěřenci kouče Guardioly první poločas odehráli v poklidu a domácí si vypracovali jen tři nadějné situace. Zřejmě největší příležitost měl Luka Toni, který ovšem mířil nepřesně.

Druhý poločas vyšel domácím lépe. Už ve 47. minutě prošel obranou Barcy Franck Ribéry, položil si i gólmana Valdése a poslal Bayern do vedení. Domácí poté hodně riskovali a španělský celek využíval rychlé protiútoky. V 70. minutě ještě obránce Lucio zasáhl těsně před dotírajícím Messim, ovšem o tři minuty později již bylo srovnáno. Parádní fotbalovou akci Barcelony zakončil přesnou střelou k tyči Buttovi branky Seydou Keita, který vyrovnal na 1:1 a domácím tak vzal veškeré naděje.

Odvety čtvrtfinále Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Branky: 47. Ribéry - 73. Keita. Rozhodčí: Rosetti - Ayroldi, Calcagno (všichni It.). ŽK: Lucio, Demichelis, Lell, Borowski - Puyol, Alves. Diváci: 66.000. První zápas 0:4, postupuje Barcelona.

Bayern: Butt - Lell, Lucio, Demichelis, Lahm - Sosa (78. Altintop), Van Bommel, Ottl, Zé Roberto (78. Borowski), Ribéry - Toni. Trenér: Klinsmann.

Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Puyol, Abidal - Xavi, Touré, Iniesta (78. Hleb), Keita - Messi, Eto'o. Trenér: Vilanova.

FC Chelsea - FC Liverpool 4:4 (0:2)
Branky: 76. a 89. Lampard, 51. Reina vlastní, 57. Alex - 19. Aurélio, 28. Xabi Alonso z pen, 81. Lucas, 83. Kuijt. Rozhodčí: Medina Cantalejo - Calvo Guadamuro, Perez Di Palomar (všichni Šp.). ŽK: Ivanovič, Cole, Carvalho - Benayoun, Arbeloa. Diváci: 41.000. První zápas: 3:1, postupuje Chelsea.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex, Carvalho, Cole - Ballack, Essien, Lampard - Kalou (36. Anelka), Drogba (90.+4 Di Santo), Malouda. Trenér: Hiddink.

Liverpool: Reina - Arbeloa (85. Babel), Škrtel, Carragher, Fabio Aurélio - Xabi Alonso, Mascherano (61. Riera), Lucas - Kuijt, Benayoun - Torres (80. N'Gog). Trenér: Benítez.