Hráči Bohemians 1905 udělali další krok k postupu

Další důležitý krok k postupu do nejvyšší soutěže udělali v pátek na teplických Stínadlech hráči Bohemians 1905. V utkání 27. kola druhé ligy gólem v nastavení porazili Ústí nad Labem 2:1 a před třetím HFK Olomouc mají náskok tří bodů, Hanáci mají ovšem zápas k dobru. V dalších zápasech remizoval Hradec Králové s Opavou a Jihlava ztratila dva body s olomouckým "béčkem".

Zelenobílí vedli od 22. minuty zásluhou Kulvajta, ale čtvrthodiny před koncem vyrovnal Fousek. Rozhodující branku dal až v nastavení Rychlík a znovu o něco přiblížil "Klokany" postupu do nejvyšší soutěže. Hosté přitom hráli od 72. minutě v deseti bez vyloučeného brankáře Sňozíka.

Zápas začali lépe domácí, kteří třikrát zahrávali rohový kop. Pak se snesl nad teplická Stínadla přívalový déšť s blesky a rozhodčí Štěrba poslal hráče ve 13. minutě do šaten. Pokračovalo se po 20 minutách za umělého osvětlení. Ve 22. minutě se uvolnil Bálek, jeho střelu brankář Ústí Novák vyrazil před sebe a Kulvajt poslal míč do sítě domácích.

Po půlhodině mířil pohotový volej ústeckého Martykána vedle Šňozíkovy branky. V závěru poločasu likvidoval brankář Ústí střely Bártka a Kulvajta.

V 52. minutě zneškodnil Novák včasným vyběhnutím i únik Kulvajta. Za dvacet minut se dostal do brejku ústecký útočník Vondrášek, Sňozík ho srazil před šestnáctkou a uviděl červenou kartu. Ze hřiště musel odejít Bártek, kterého vystřídal náhradní brankář Havránek. Ihned poté kapituloval, když Fouskova střela tečovaná zdí skončila v síti.

I v deseti se Pražané snažili rozhodnout zápas ve svůj prospěch. To se jim podařilo ve druhé minutě nastavení, kdy se v šestnáctce zmocnil míče Rychlík a bombou do horního rohu rozhodl. Zhruba tisícovka fanoušků Bohemians vybuchla nadšením.

Výsledek:

Ústí nad Labem - Bohemians 1905 1:2 (0:1)
Branky: 75. Fousek - 22. Kulvajt, 90+2. Rychlík. Rozhodčí: Štěrba - Hrubeš, Mencl. ŽK: Hruška, Mašanský (oba Ústí). ČK: 72. Šňozík (Bohemians 1905). Diváci: 1820.

Ústí: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák (86. Stárek), Dvořák - Zoubele (29. Mašanský), Karlík, Fousek (80. Procházka), Martykán, Hruška - Vondrášek. Trenér: Rys.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Růžička - Bártek (72. Havránek), Adam, Škoda, Rychlík - Kulvajt (88. Matúš), Bálek (76. P. Hašek). Trenér: Busta.

Hradečtí dokázali uhrát bod, byť prohrávali 0:3

Hradec Králové remizoval 3:3 s Opavou, přestože v 35. minutě prohrával už 0:3. Vyrovnání zařídil v 75. minutě Semerák, jenž prošel soupeřovou obranou a překonal gólmana Nováka.

V úvodu zápasu byl ústřední postavou opavský Barteska. Nejprve přihrál na úvodní gól Zapletalovi, jenž skóroval hlavou. Pak rozehrál trestný kop a tentokrát našel hlavu Mezlíka, který zvýšil na 2:0. V 35. minutě trefil Zapletal hlavičkou břevno a dorážející Halaška přidal třetí branku.

Hradec se však nevzdal a do šaten šel zásluhou Dvořáka s dvougólovým mankem. Po hodině hry vykřesal naději pro domácí po Šmardově rohovém kopu Ferčák a díky Semerákovi bylo po chvíli vyrovnáno. V závěru mohli Muster a Hašler dokonce zajistit Hradci vítězství, ale své velké šance neproměnili.

Hradec Králové - Opava 3:3 (1:3)
Branky: 45. Dvořák, 63. Ferčák, 75. Semerák - 16. Zapletal, 25. Mezlík, 35. Halaška. Rozhodčí: Damková - Novák, Košan. ŽK: Zapletal, Kolínek (oba Opava). Diváci: 678.

Hradec Králové: Lindr - Karal, Pilař (40. Semerák), Šmarda, Černý (45. Ferčák), Filip, Přibyl, Dvořák, Munster (84. Hašler) - Kaplan, Wozniak. Trenér: Klusáček.
Opava: Novák - Mezlík, Pejša, Wirth, Barteska, Kolínek, Zapletal (73. Sluka), Halaška (67. Půda), Víšek - Kozák, Partyš. Trenér: Neček.

Jihlava po souboji s Olomoucí má už jen teoretickou šanci na postup

Olomoucká juniorka přivezla do Jihlavy silnou sestavu, vedle hráčů širšího kádru prvoligové Sigmy nastoupili ze záložního týmu prakticky jen Kopecký a Nepožitek. Ani tak toho ale první poločas kromě dvougólové 18. minuty mnoho nenabídl. Po deseti minutách se sice Olomouc připomněla střelou Šultése, kterou odvrátila Jihlava na roh, a následnou hlavičkou Petra ze dvou metrů nad, ale to bylo téměř vše.

Zato v 17. minutě vyslal Drga míč po levé straně na Svobodu, jehož ránu Škerle v pokutovém území zastavil rukou. Nařízenou penaltu proměnil panenkovským lobem Vladyka.

Jenomže z vedení se domácí neradovali ani minutu. Po dlouhém autu se ve zmatku před Tulisem zorientoval Škerle a vyrovnal. Po další nezáživné čtvrthodině se na chvíli usadili před jihlavskou brankou hosté, ale Pulkert svou střelu z dálky poslal ve 33. minutě nad. Další vzruch nabídlo až nastavení, kdy nejprve Šultés z trestného kopu pořádně protáhl Tulise střelou k tyči a vzápětí na druhé straně Vojáček vytáhl nad břevno střelu Lovětínského.

Po přestávce se domácí dočkali poté, co trestný kop Lovětínského usměrnil do sítě hlavou Vít. Hosté se pokoušeli o vyrovnání v 60. a 64. minutě, Jihlavu ale při šancích Šultése a Schulmeistra podržel Tulis. V závěru už se domácí snažili držet míč v dostatečné vzdálenosti od své branky a hlídali těsné vedení, které ještě v 88. minutě mohl pojistit Svoboda pálící z levé strany nad branku. Jenomže přesně na konci 90. minuty zapomněli na centr z levé strany a jejich nadšení zchladil přesnou hlavičkou Schulmeister. "Po tomto zápase už jsou naše naděje na postup opravdu velmi teoretické," přiznal kouč Jihlavy Milan Bokša.

Jihlava - Olomouc B 2:2 (1:1)
Branky: 18. Vladyka z pen., 48. Vít - 19. Škerle, 90. Schulmeister. Rozhodčí: Jech - Douda, Peřina. ŽK: Gebreselassie, Veselý, Šourek - Škerle. Diváci: 1112.

Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Vít, Drga - Veselý (86. Bartoš), Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Baláž (89. Faldyna), Rabušic. Trenér: Bokša.
Olomouc B: Vojáček - Kopecký (77. Hrdlovič), Bodeček (26. Barcal), Škerle, Vepřek - Štěpán, Rýdel, Nepožitek, Pulkert - Petr (54. Schulmeister), Šultés. Trenér: Chromý.