LM: Do semifinále i Arsenal a Manchester

V semifinále Ligy mistrů si zahrají hned tři anglické kluby. Rozhodly o tom středeční odvetné zápasy čtvrtfinále. Arsenal potvrdil proti Villarrealu roli favorita a po remíze ze Španělska na Emirates Stadium zvítězil hladce 3:0. Anglickou nadvládu potvrdil i Manchester United, který vyhrál v Portu nejtěsnějším výsledkem, a protože doma s portugalským klubem remizoval, zahraje si semifinále.

Lepší vstup do odvetného utkání v Portu si Manchester ani nemohl přát. Po úvodním oťukávání napřáhl ze 40 metrů Cristiano Ronaldo a jeho projektil skončil za zády gólmana Heltona. Ve 20. minutě byli domácí blízko vyrovnání, ale trestný kop Bruna Alvese minul braku Van der Sara. O Deset minut později mohl na opačné straně zvýšit vedení anglického celku Ryan Giggs, ovšem jeho střela z první skončila jen v náručí Hetlona.

Po půlhodině hry přišla pro domácího kouče Ferreiru nepříjemná událost. Kapitána Lucha musel kvůli zranění vystřídat Mariano. V posledních pěti minutách se mohlo skóre měnit na obou stranách. Ve 41. minutě jen těsně minul branku hlavičkou Alves a o tři minuty později se centr od pomezní čáry dostal až k osamocenému Vidičovi, jenže překvapený obránce hostů branku zblízka přestřelil.

Domácí byli i ve druhém poločase aktivní, jenže nervozita jim svazovala nohy a až na výjimky se do brankových příležitostí nedostalo. Kýženého vyrovnávacího gólu, který by jim zajistil postup, se již nedočkali. Manchester si tak o finále Ligy mistrů zahraje v semifinále již potřetí za sebou.

Arsenal si v úvodním utkání z horké půdy Villarrealu přivezl nadějný výsledek 1:1 a v domácím prostředí nedal španělskému celku nejmenší šanci. Hosté přijeli do Londýna výrazně oslabeni. Kouč Pellegrini nemohl do odvetného utkání počítat se dvěma klíčovými záložníky Marcosem Sennou a Santiagem Cazorlou. Oba hráče vyřadilo ze hry zranění.

Velký klid do řad Arsenalu vnesla již 10. minuta, kdy kolmou přihrávku Eboueho převzal útočník Theo Walcott a osamocen před Lopézem nezaváhal a španělského gólmana přehodil elegantním obloučkem. Villarreal si také vypracoval několik nadějných příležitostí, ovšem domácí obrana v čele s náhradním brankářem Fabianskim, který nahradil zraněnou jedničku Almuiniu, odolala.

Ofenzivní nemohoucnost hostů ztrestali “kanonýři“ podruhé po hodině hry. Van Persie vysunul parťáka z útoku Emmanuela Adebayora, který křížnou umístěnou střelou k tyči překonal Lopéze podruhé. V 67. minutrě došlo ke kuriózní situaci. V pokutovém území fauloval Sebastian Eguren Walcotta a hlavní rozhodčí Stark odpískal po upozornění pomezního sudího proti Villarrealu pokutový kop. Za následné protesty inkasoval žlutou kartu Eguren, ovšem jelikož byla již druhá, musel záložník hostů předčasně opustit hřiště. Následnou penaltu s přehledem proměnil Robin Van Persie a završil skóre na konečných 3:0 pro Arsenal.

Arsenal - Villarreal 3:0 (1:0)
Branky: 10. Walcott, 60. Adebayor, 69. Van Persie z pen. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Silvestre - Eguren, Cani, Godin. ČK: 68. Eguren. Diváci: 61.000. První zápas: 1:1, postoupil Arsenal.
Arsenal: Fabianski - Eboué, Toure, Silvestre, Gibbs - Walcott (77. Denilson), Song, Fabregas, Nasri - Van Persie (77. Diaby), Adebayor (83. Bendtner). Trenér: Wenger.
Villarreal: D. Lopéz - A. Lopéz, Godin, Gonzalo Rodriguez, Capdevila - Cani (70. Jordi), Bruno (64. Nihat), Eguren, Mati Fernandez (64. Ibagaza) - Pires, Rossi. Trenér: Pellegrini.

FC Porto - Manchester United 0:1 (0:1)
Branka: 6. Cristiano Ronaldo. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Navaro (všichni Švýc.). ŽK: Vidič, Evra (oba Manchester). Diváci: 50.000. První zápas 2:2, postoupil Manchester.
FC Porto: Helton - Sapunaru (80. Tomás Costa), Rolando, Bruno Alves, Cissokho - Lucho (31. Mariano), Fernando, Raul Meireles - Lisandro, Hulk, Rodríguez (64. Farías). Trenér: Ferreira.
Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidič, Evra - Anderson (78. Scholes), Carrick, Giggs - Rooney, Berbatov (68. Nani), Cristiano Ronaldo. Trenér: Ferguson.