Po dobrodružném letu Lavička začíná v Sydney

Ve čtvrtek přicestoval do Austrálie český trenér Vítězslav Lavička, kterého zde čeká první zahraniční angažmá u celku místní nejvyšší soutěže FC Sydney.

Lavička, který se oficiálně stal trenérem Sydney na začátku února letošního roku, věří, že je tím pravým mužem, kterému se podaří ambiciózní tým pozvednout. FC sice vyhrálo pod vedením Němce Pierra Littbarského první ročník australské fotbalové soutěž, ale od té doby již tento úspěch nezopakovalo a v minulé sezoně se dokonce poprvé neprobojovalo ani do finále.

Lavička se stal již pátým trenérem, který tým povede za posledních pět let. Na letišti v Sydney, kam přicestoval spolu se svým asistentem Michalem Zachem, novinářům řekl, že se na novou práci těší. "Je to moje první zahraniční angažmá. Doufám, že bude úspěšné," poznamenal. "Let byl sice trochu dobrodružný, ale s Michalem jsme ho přečkali bez újmy a příští týden začneme tým připravovat na novou sezonu," prozradil Lavička.

Český trenér se na své australské angažmá pečlivě připravoval, kromě studia angličtiny se věnoval také reáliím klubu. "Znám historii FC Sydney a všechno, co se kolem něj v posledních letech událo. Je to velký celek, který si zaslouží úspěchy. Pro mě bude výzva tu pracovat," dodal.

Pětačtyřicetiletý Lavička byl v roce 2006 vyhlášen nejlepším českým trenérem poté, co s Libercem vyhrál nejvyšší fotbalovou soutěž a postoupil s ním do kvalifikace Ligy mistrů. V sezoně 2007/08 vedl českou reprezentaci do 21 let, a následně přezval fotbalisty Sparty Praha.

[ 17. 4. 2009 - MediaFax | Foto: sydneyfc.com ]